reklama
1:00 • Olympijské hry v Tokiu • Den 3

Olympijské hry v Tokiu: Den 3

0:55

Přeji dobrý den! Letní olympijské hry 2020 v Tokiu jsou v plném proudu a my se dnes můžeme společně těšit na třetí den hlavního programu. V akci bude několik českých zástupců, kteří se pokusí vybojovat pro českou výpravu první letošní medaili. Vše podstatné se dozvíte právě zde, v našem on-line přenosu.

1:00

Aktuálně se v Tokiu odehrávají dvě soutěžní disciplíny. První z nich je individuální závod triatlonistů, který už je ve své závěrečné fázi. Na čele běží devítičlenná skupinka, ve které nechybí ani držitel stříbrné medaile ze závodu v Riu, Jonathan Brownlee.

1:10

Druhou aktuální disciplínou, kterou je v Tokiu možné sledovat je surfing. Ženy právě bojují o postup do čtvrtfinále, přičemž hned v prvním klání zažila zklamání jedna z možných adeptek na medaili. Stephanie Gilmorová z Austrálie totiž v duelu nestačila na Jihoafričanku Buitedendagovou. Za největší favoritku v soutěži obecně platí jednoznačná jednička Carissa Mooreová z Havaje.

1:20

To nejzajímavější v dnešním programu olympiády z českého pohledu.

- Představit by se dnes měl fleretistia Alexander Choupenitch, jenž v prvním kole změří síly s Carlosem Llavadorem.

- O medaili se pokusí zabojovat skeetaři Jakub Tomeček a Barbora Šumová, biker Ondřej Cink nebo kanoista Lukáš Rohan.

- V akci budou znovu i české tenistky. O postup do osmifinále se porve Barbora Krejčíková, Markéta Vondroušová, Karolína Plíšková i Petra Kvitová. Všechny české hráčky jsou ve svých utkáních papírovými favoritkami.

1:27

Z první medaile a hned zlaté se na olympijských hrách v Tokiu raduje Norsko! Pro prvenství si totiž v životním závodě doběhl totálně vyčerpaný Kristian Blummenfelt. Druhý muž světového žebříčku triatlonistů tak dokonale využil nepovedeného závodu ze strany lídra žebříčku Maria Mola, jenž skončil až desátý. Jen páté místo letos zbylo pro držitele stříbrné medaile z Ria, Jonathana Brownleeho.

1:35

Další velké překvapení v klání surfařek. Do čtvrtfinále se nepodívá ani Johanne Defayová z Francie, která je brána za druhou nejlepší surfařku světa. Poté, co vypadla favorizovaná Gimloreová totiž Francouzka nedokázala porazit Yolandu Hopkinsovou.

1:45

V dnešním programu jsou také naplánovány další zápasy v plážovém volejbale, ve kterých se měli představit také čeští zástupci. Bohužel jak Nausch Sluková s Hermannovou tak Perušič a Schweiner své umění neukážou. Na vině jsou pozitivní testy na Covid.

1:55

Ještě se vraťme k závodu triatlonistů, který přinesl zlatou medaili norskému favoritovi Kristianu Blummenfeltovi. V samotném úvodu došlo ke kuriózní situaci, když se musel opakovat start závodu. Těsně u mola totiž nepochopitelně zůstal stát motorový člun, takže část triatlonistů nemohla skočit do vody. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

2:10

Postupně se rozjíždějí další a další sporty. Především nás enormně zajímá kvalifikace skeetu žen, ve které je Barbora Šumová po včerejším prvním dni na desáté pozici. Stele tedy bojuje o postup do finále. V něm se představí šest nejlepších.

2:15

Začaly už také míčové sporty. Kromě házenkářského duelu Francie - Brazílie se hraje také pod vysokou sítí. Írán je jasným favoritem v utkání proti Venezuele, do kterého jde s překvapivým vítězstvím nad Polskem. Velké favority na zisk medaile totiž v prvním kole porazili 3:2.

2:25

Dnešním dnem se také rozjíždí souboje v sedmičkovém rugby. Aktuálně už se dohrálo utkání mezi Fidži a Japonskem, ve kterém si pro vítězství 24:19 došli reprezentanti tichooceánské republiky. Kromě tohoto utkání se dnes utká Velká Británie s Kanadou, Nový Zéland s Jižní Koreou, Austrálie s Argentinou, Jižní Afrika s Irskem a Spojené státy americké s Keňou.

2:30

Barbora Šumová právě zahajuje své čtvrté kolo ve kvalifikaci skeetu, ve kterém se pokusí posunout blíže směrem k postupové šestici. Na úvod zaznamenala tři přesné zásahy.

2:48

Ve skvělé formě se na olympiádě zatím prezentují francouzští házenkáři. Po úvodním vítězství 33:17 nad Argentinou dnes kráčí za druhou výhrou. Proti Brazílii totiž ovládli první půli rozdílem tří branek.

3:05

Čtvrté kolo kvalifikace skeetu žen má za sebou Barbora Šumová a znovu to byl parádní výkon. Česká střelkyně se sice nevyhnula chybě během neoblíbené osmé pozice, ale celkově minula jen jednou a posunula se na průběžné 9. místo. Pro postup do finále by Šumová potřebovala o jeden přesný zásah více než některé ze závodnice na 3. až 8. místě. Aktuálně má totiž 95 přesných zásahů, její rivalky jsou na 96 trefách.

3:20

V dnešním programu by se měla představit také Barbora Seemanová. Česká plavecká naděje bude kolem dvanácté hodiny startovat ve třetí rozplavbě na 200 metrů volným způsobem. K velkému výkonu by Barboru mohla vytáhnout přítomnost světové rekordmanky Federicy Pellegriniové, která poplave o dvě dráhy vedle Češky.

3:25

Mezitím byl odstartován také druhý kvalifikační den skeetu mužů, ve kterém máme rovněž želízko v ohni. Včera skvěle střílející Jakub Tomeček totiž minul jen jednou ze 75 ran a aktuálně je na postupové čtvrté pozici. O jeho dnešních výkonech vás budu informovat.

3:32

Ve volejbalové hale je hotovo. Úvodní zápas dnešního dne ovládl podle očekávání Írán, který v poměru 3:0 přehrál Venezuelu. 

3:34

A registrujeme už také první konečný výsledek házenkářského programu. Druhé vítězství nad celkem z Jižní Ameriky si připisuje Francie. Po výhře nad Argentinou totiž jedni z favoritů před chvílí přehráli Brazílii.

3:39

První zlatou medaili na této olympiádě si připisuje Kanada a to zásluhou Margaret MacNeilové. Jednadvacetiletá plavkyně narozená v Číně totiž před malou chvílí ovládla finále na 100 metrů motýlkem. Vítězka z Ria a držitelka světového rekordu Sarah Sjöströmová ze Švédska dnes doplavala až jako sedmá.

3:46

Velmi překvapivý průběh má zatím ženské basketbalové utkání Španělska s Jižní Koreou. Po polovině totiž vedou reprezentantky asijské země 34:33. Španělky si zatím drží nevýraznou úspěšnost střelby za dva body lehce přes 30 % a dosud netrefily ani jednu trojku.

Sport
Sport
26. 7. 2021
reklama