reklama
1:30 • Olympijské hry v Tokiu • Den 4

Olympijské hry v Tokiu: Den 4

16:50

Po čtvrtém dni olympiády vede medailové pořadí Japonsko (10-3-5) před USA (9-8-8) a Čínou (9-5-7). Česko je se zápisem 0-1-1 společně s Belgií  a Indonésií 36. Kompletní přehled zde

16:31

Ruské házenkářky před pěti lety na olympiádě v Riu dominovaly, letos ale ještě nevyhrály ani jeden zápas. Nečekanou úvodní remízu s Brazílií (24:24) nevylepšily ani v dnešním utkání se Švédskem a utržily debakl 24:36.

16:09

V tuto chvíli už byly dohrány i poslední olympijské soutěže dnešního dne. Program na zítřek si můžete prostudovat zde: 

16:06

Srbka Milica Mandičová získala druhé olympijské zlato v taekwondu. Po triumfu na hrách v Londýně v roce 2012 dnes v Tokiu ve finále kategorie nad 67 kg porazila I Ta-pin a přerušila tak zlatou sérii korejských taekwondistek. Reprezentantky Koreje dosud získaly alespoň jedno zlato na všech olympijských hrách od roku 2000, kdy se taekwondo stalo součástí programu.

15:43

Z českého pohledu už je dnes v Tokiu dobojováno. Jak si dnes čeští sportovci vedli si můžete připomenout ve fotogalerii: 

15:40

Japonské softbalistky stejně jako na posledním olympijském turnaji v Pekingu porazily ve finále Američanky, tentokrát 2:0, a mají druhé zlato.

Softbal na olympiádě v Tokiu: USA vs. Itálie Softbal na olympiádě v Tokiu: USA vs. Itálie | Foto: Reuters
15:13

Ruské gymnastky vyhrály poprvé od roku 1992 soutěž družstev na OH. Druhé skončily obhájkyně zlata z USA poté, co odstoupila hvězdná Simone Bilesová.

Simone Bilesová na olympiádě v Tokiu 2020 Simone Bilesová na olympiádě v Tokiu 2020 | Foto: Reuters
15:10

Mimochodem kvapíkové tempo olympijského turnaje se poněkud zajídá českým tenistkám. Tak například Barbora Krejčíková strávila dnes na stadionu celý den a hned zítra ji společně s Kateřinou Siniakovou čeká další zápas. Navíc ještě na kurtu vzadu, což pro nasazené jedničky není právě důstojné. 

15:05

Zatímco dnešní program v Tokiu už pomalu končí, vše se chystá na nabitou čtvrtek, kdy budou v akci mimo jiné i čeští basketbalisté, vodáci či znovu tenistky. Kompletní program - a nově také medailové pořadí národů - si můžete prohlédnout zde 

14:58

Vyrovnaný souboj v kategorii do 64 kg na hrách v Tokiu ovládla kanadská vzpěračka Maude Charronová, zvítězila se součtem 236 kilogramů.

Maude Charronová na hrách v Tokiu 2020 Maude Charronová na hrách v Tokiu 2020 | Foto: Reuters
14:40

Estonsko se díky družstvu kordistek dočkalo zlaté olympijské medaile po třinácti letech. V Pekingu 2008 zvítězil diskař Gerd Kanter.

14:28

Argentina dohrávala zápas sedmičkového ragby s Jižní Afrikou v pěti, přesto nakonec vyhrála 19:14. V semifinále se Jihoameričané utkají s Fidži, druhou dvojici tvoří Nový Zéland a Velká Británie. 

Argentinští ragbisté ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Tokiu Argentinští ragbisté ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Tokiu | Foto: Reuters
14:10

7:59,04. Takový je čas Jana Micky, který nakonec porazil jednoho soupeře Davida Aubryho z Francie a skončil v rozplavbě sedmý. Za českým rekordem zaostal o více než deset sekund a je jisté, že do semifinále osmistovky volným způsobem neprojde.

Nástupová kolekce českých sportovců pro olympijské hry v Tokiu 2020 Nástupová kolekce českých sportovců pro olympijské hry v Tokiu 2020 | Foto: ČOV/Barbora Reichová
14:05

Janu Mickovi se bohužel v plaveckém bazénu příliš dobře nevede. Přesně v polovině osmistovky volným způsobem plave na posledním místě.

14:04

Estonské šermířky vyhrály týmovou olympijskou soutěž kordistek. Ve finále porazily Koreu, Katrina Lehisová přidala zlato k bronzu z jednotlivkyň.

14:00

Další Čech v akci. Jana Micku za pár okamžiků čeká rozplavba na trati 800 metrů volným způsobem.

13:58

Takto vypadají dvojice pro zítřejší tenisová čtvrtfinále žen. Markéta Vondroušová narazí na svou přemožitelku z French Open, Paulu Badosaovou ze Španělska. V případě postupu by se potom v první medailové bitvě (semifinále) utkala s lepší z dvojice Camila Giorgiová - Elina Monfilsová (Svitolinová).

13:47

Smutnou zprávu koušou američtí fanoušci. Největší gymnastická hvězda současnosti Simone Bilesová totiž podle posledních zpráv kvůli zranění odstoupila z finále týmové soutěže a namísto Američanek jsou rázem jednoznačnými favoritkami Rusky. Otázkou také je, jak to bude s Bilesovou po zbytek her, na nichž měla jen ty nejzářivější ambice.

13:40

Poslední čtvrtfinalistkou ženského tenisového turnaje ve dvouhře se stala Elena Rybakinová. Dvaadvacetiletá rodačka z Moskvy, která ovšem reprezentuje Kazachstán, porazila Donnu Vekičovou z Chorvatska 7:6, 6:4 a mezi nejlepší osmičkou se střetne se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou.

13:26

Dobrou radu asi nejen sportovcům dnes poslal mentální kouč Jan Mühlfeit, který už zhruba čtyři a půl roku spolupracuje s Českým olympijským výborem a stojí za stříbrem kanoisty Lukáše Rohana a bronzem šermíře Alexandera Choupenitche:

"Říkám všem sportovcům - neovlivníš výkon jiných, často ani prostředí nebo to, co říkají média. Jediné, co můžeš ovlivnit, je tvůj výkon. Na to jsme se soustředili. To, že oba dva získali medaile, je určitě tím, jak tvrdě na sobě pracovali fyzicky i mentálně."

Šermíř Alexander Choupenitch slaví bronz na OH 2020 Šermíř Alexander Choupenitch slaví bronz na OH 2020 | Foto: Reuters
Sport
Sport
AKTUALIZOVÁNO 27. 7. 2021
reklama