reklama

Olympijský tenisový turnaj v Tokiu vynechá také Serena Williamsová

Serena Williamsová Serena Williamsová autor: Reuters
Americká tenistka Serena Williamsová vynechá olympijské hry v Tokiu. Vítězka 23 grandslamů nebude usilovat o páté zlato pod pěti kruhy. Už dříve se vyjádřila, že nechce být tak dlouho bez tříleté dcery Olympie, kterou kvůli přísným protikoronavirovým opatřením nemůže vzít s sebou do dějiště her.

"Momentálně nejsem v olympijské nominaci, aspoň o tom nevím. A pokud jsem, tak bych tam být neměla," řekla devětatřicetiletá olympijská vítězka dvouhry z Londýna 2012 a trojnásobná zlatá medailistka ve čtyřhře novinářům před pondělním začátkem Wimbledonu. Konkrétní důvod dnes nicméně neuvedla.

Po narození dcery v září 2017 Williamsová výrazně omezila zápasový program. Letos odehrála jen pět turnajů s bilancí 12 výher a čtyř porážek, jedno utkání vzdala. Zatím neúspěšně usiluje o rekordní 24. grandslamový triumf - na Australian Open vypadla v semifinále, na Roland Garros v osmifinále.

Do Tokia se Williamsová kvalifikovala díky postavení ve světovém žebříčku, kde je momentálně osmá. Z Američanek je lepší pouze šestá Sofia Keninová. Každá země může do dvouhry vyslat maximálně čtyři tenistky.

Williamsová se přidala ke Španělovi Rafaelu Nadalovi či Rakušanovi Dominicu Thiemovi. Zatímco Nadal zdůvodnil svou absenci odpočinkem po antukové sezoně, Thiem má poraněné zápěstí. Z olympiády se rakouský tenista omluvil už dříve kvůli špatné formě.

reklama