reklama

Olympijský výbor do měsíce opraví Maracaná. Červy z trávníku už vyhnali fotbalisté Flamenga

autor: Reuters
Organizační výbor loňské olympiády v Rio de Janeiru musí do měsíce opravit legendární stadion Maracaná. Nařídila mu to soudkyně, jež rozhodla, že organizační výbor v listopadu nevrátil arénu v takovém stavu, v jakém ji o devět měsíců dříve přebíral.

Rio de Janeiro - Organizační výbor loňských olympijských her v Riu de Janeiro musí do 30 dnů provést opravy na ikonickém fotbalovém stadionu Maracaná. Nařídila mu to soudkyně, jež rozhodla, že organizační výbor v listopadu nevrátil arénu v takovém stavu, v jakém ji o devět měsíců dříve přebíral.

"Rozsudku vyhovíme, uznáváme, že stadion měl být předán v dobrém stavu. Do pátku sestavíme plán a do konce měsíce provedeme opravy," uvedl mluvčí organizačního výboru OH 2016 Mario Andrada. Za každý den překročení třicetidenní lhůty by podle verdiktu soudkyně následovala pokuta 30.000 dolarů (768.000 korun).

V Eindhovenu vyrůstá další český supertalent. Sadílkovi radí Nistelrooy i Cocu V Eindhovenu vyrůstá další český supertalent. Sadílkovi radí Nistelrooy i Cocu Čtěte zde

Fotbalový svatostánek Maracaná nabízel začátkem tohoto roku žalostný pohled. Vyschlý trávník napadaný červy, vytlučené dveře a okna a zhruba deset procent vytrhaných sedaček. Podle Andrady budou údržbářské práce, na které je vyčleněno 160.000 dolarů (čtyři miliony korun), zahrnovat vymalování a opravu stropu v tiskovém středisku, sklenářské práce a opravy toalet.

Hrací plochu a tribuny už mezitím uvedl do použitelného stavu klub Flamengo, jenž dnes na Maracaná nastoupí k úvodnímu utkání Poháru osvoboditelů proti argentinskému San Lorenzu. Podle webu UOL Esporte Flamengo do zprovoznění stadionu investovalo v přepočtu 600.000 eur (16 milionů korun), z toho jen 400.000 bylo za účty za elektřinu.

Stadion Maracaná, vybudovaný pro fotbalové MS v roce 1950, prošel před dalším domácím světovým šampionátem v roce 2014 rekonstrukcí za 500 milionů dolarů (12,8 miliardy korun).

Fotbalový galavečer v Edenu přilákal Vrbu, Donutila, Mareše i premiéra. Gól viděli jediný Fotbalový galavečer v Edenu přilákal Vrbu, Donutila, Mareše i premiéra. Gól viděli jediný Prohlédněte zde
reklama