reklama

Ostuda před paralympiádou. Opilý gruzínský judista zlomil členovi ochranky žebro

Judo - ilustrační foto Judo - ilustrační foto autor: Reuters
Gruzínský judista Zvjad Gogočuri přišel kvůli řádění v karanténním hotelu o účast na paralympijských hrách v Tokiu. Zrakově postižený sportovec napadl pod vlivem alkoholu člena ochranky a zlomil mu žebro. Organizační výbor následně paralympijskému šampionovi z Ria de Janeiro odebral akreditaci.

Podle japonských médií byl Gogočuri zatčen. K incidentu došlo poté, co člen ochranky, muž ve věku více než šedesáti let, šel popíjející gruzínské sportovce napomenout kvůli hluku.

Gruzínský paralympijský výbor událost potvrdil a odsoudil. "Případ jsme vyšetřili a bohužel musíme potvrdit, že se pan Gogočuri v karanténě zachoval ostudně. Spolupracujeme s organizátory a se zklamáním musíme potvrdit, že mu bude odebrána akreditace. Poté se vrátí do vlasti, kde bude případně disciplinární řízení pokračovat," uvedli zástupci gruzínské výpravy, kteří se tokijským pořadatelům za chování svého judisty omluvili.

Paralympijské hry začnou příští úterý 24. srpna a zúčastní se jich zhruba 4400 sportovců ze 160 zemí. Vzhledem ke koronavirové situaci v Japonsku bude akce stejně jako nedávné olympijské hry bez divácké kulisy.

reklama