Brazilci opět nezlomili prokletí. Sestřelil je Peralta

11. 8. 2012 17:54
Fotbalisté Mexika ve finále olympijských her porazili Brazilce 2:1 a odvezou si z Londýna zlaté medaile.
Radost hráčů Mexika
Radost hráčů Mexika | Foto: Reuters

Londýn - Brazilci opět bez zlata. Dvěma góly je totiž ve finále olympijských her složil mexický kanonýr Oribe Peralta a musí se spokojit jen se stříbrem. Stále tedy platí, že "kanárci" nikdy nevyhráli fotbalový turnaj pod pěti kruhy.

Neymar a spol sice ještě v závěru zdramatizovali utkání po snížení Hulka, ale i tak nakonec Mexičané uhájili vítězství 2:1.

Bronz už v pátek vybojovali fotbalisté Jižní Koreje.

Mexiko se ujalo vedení téměř hned po úvodním výkopu. Velkou hrubku v rozehrávce totiž udělal Rafael Peralta ji snadno využil. Brazilci se sice snažili a tlačili se do šestnáctky, přesto šli o přestávce do kabin s jednogólovým mankem.

Hulkův gól přišel pozdě

Jenže druhou půli začali lépe opět Mexičané. Fabian nejprve nastřelil břevno a po něm dokonce rozvlnil síť Peralta, jenže z ofsajdu a sudí mu jeho trefu neuznal.

Ale nemusel smutnit, pojišťovací trefu přidal v 75. minutě. Brazilci se totiž nepoučili a nechali útočníka Mexika zcela nekrytého a ten přidal svůj druhý gól v zápase.

"Kanárci" v čele s hvězdným se snažili s výsledkem něco udělat, ale nezbývalo jim už mnoho času. Až v nastavení se podařilo Hulkovi alespoň snížit.

To bylo ale také všechno. Rozhodčí po pár vteřinách ukončil zápas a propukla mexická radost. Brazílie tak ještě dosud nepoznala, jaké to je vyhrát zlato na olympijských hrách, a to letos patřila k jasným favoritům.