reklama

Pětibojařka Dianová při své premiéře na hrách skončila 22.

Petibojařka Natálie Dianová při parkuru Petibojařka Natálie Dianová při parkuru autor: Reuters
Moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila při své premiéře v olympijském závodu 22. místo se ziskem 5048 bodů.

Londýn - Moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila při své premiéře v olympijském závodu 22. místo se ziskem 5048 bodů.

Jediná česká reprezentantka v Londýně se po výborném výkonu v plavání držela na průběžné dvanácté příčce.

144 trestných bodů při parkúru a závěrečná kombinovaná disciplína běh se střelbou ji ale v pořadí srazily.

Zlato získala úřadující mistryně Evropy Litevka Laura Asadauskaiteová, která si připsala svou první olympijskou medaili.

Povedenou poslední disciplínou se na druhé místo posunula domácí Britka Samantha Murrayová, třetí doběhla vyčerpaná Brazilka Yane Marquesová.

Dianová byla po plavání dvanáctá

Třiadvacetiletá Dianová nejprve z 35 šermířských soubojů v londýnské hale Copper Box vyhrála 17 a ziskem 808 bodů se dělila o devatenácté místo.

V bazénu Aquatics Centre pak zaplavala na dvoustovce kraulem sedmý nejlepší čas 2:13,78. Letošní maximum jí přineslo 1196 bodů a posun o sedm pozic.

Přítelkyně českého reprezentanta Ondřeje Polívky si vylosovala koně Boheme a chvíli se zdálo, že si s ním nad překážkami rozumí.

Jenže při trojskoku shodila dvě překážky, v závěru jízdy udělala ještě další tři chyby a navíc nestihla trať v časovém limitu.

Dianové se nedařila střelba

V kombinované disciplíně se Dianová nejprve po vydařené první střelecké položce posunula z devatenáctého místa vpřed, pak ale s laserovou pistolí chybovala a doběhla na 22. pozici.

V bazénu zazářila Maďarka Sarolta Kovácsová v olympijském pětibojařském maximu 2:08,11, přesto figuruje až v třetí desítce konečného pořadí, neboť nezvládla šerm ani koně.

Parkúr jako jediná zajela čistě Ukrajinka Iryna Chochlovová, kombinovanou disciplínu zaběhla v novém olympijském rekordu nejrychleji Běloruska Anastasija Prokopenková.

reklama