reklama

Kvitová olympijské finále nevybojovala, o bronz bude hrát s Keysovou

OH 2016, tenis: Petra Kvitová v semifinále s Monicou Puigovou OH 2016, tenis: Petra Kvitová v semifinále s Monicou Puigovou autor: Reuters
Petra Kvitová možná v Riu získá vysněnou medaili, ale nebude zlatá. O něj bude bojovat portorická senzace Mónica Puigová.

Rio de Janeiro Petra Kvitová do olympijského finále nepostoupila. S Portoričankou Mónicou Puigovou prohrála po setech 4:6, 6:1 a 3:6. V utkání o bronz se střetne s Američankou Madison Keysovou, která prohrála v druhém semifinále s Angelique Kerberovou z Německa 3:6 a 5:7.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

"Tohle nebyl zápas, na který bych mohla být pyšná. Tenis a sport je strašně nahoru a dolů, protože jednu chvíli je člověk v euforii a za chvíli je zase dole," řekla Kvitová. "Budu zase muset být zmobilizovaná na boj o bronz. Převládá velké zklamání, ale doufám, že za pár hodin to bude lepší."

Pro českou tenistku byl souboj s Puigovou vůbec prvním vzájemným střetnutím, ale zpočátku to vůbec nevypadalo, že by tápala. Okamžitě na soupeřku nastoupila, sebrala jí servis a vedla 3:0. Poté ovšem Češce přestal fungovat servis, Portoričanka vyrovnala a nakonec ovládla i koncovku první sady.

Rodačka z Bílovce opět nastoupila do druhého setu s velkým elánem, získala brejk a na dvorci dominovala. Dokonce útočila na tenisového kanára, ale za stavu 5:0 nevyužila setbol a Puigová zachránila alespoň skóre 1:6.

V třetí sadě ovšem česká tenistka tahala od začátku za kratší konec. Sice se oklepala ze stavů 0:2 a 2:4, kdy si vždy dokázala ztracený servis urvat zpět, ale v závěru třetí sady přibývaly na straně Kvitové chyby, které Puigová dokázala zužitkovat.

O bronz se šestadvacetiletá Kvitová utká v sobotu s Němkou Angelique Kerberovou. Ta zdolala Američanku Madison Keysovou po setech 6:3 a 7:5.

Zlatý sen české wimbledonské vítězce v Riu zhatila skákající Portoričanka Zlatý sen české wimbledonské vítězce v Riu zhatila skákající Portoričanka Prohlédněte zde

Kvitová v Riu usiluje o druhou olympijskou medaili z dvouhry pro samostatnou Českou republiku. V singlu dosud cenný kov pod pěti kruhy získala jen Jana Novotná, která v roce 1996 v Atlantě vybojovala bronz.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Tenis:

Ženy:

Dvouhra - semifinále:

Puigová (Portor.) - Kvitová (11-ČR) 6:4, 1:6, 6:3, Kerberová (2-Něm.) - Keysová (7-USA) 6:3, 7:5.

reklama