reklama

Podlehl jsem falešné naději, litoval kanoista Fuksa

Martin Fuksa Martin Fuksa autor: Jakub Plíhal
Martin Fuksa se dnes představil v B finále závodu na 200 metrů. Původně přitom měl startovat ve finále A, ale nakonec byly výsledky revidovány.

Rio de Janeiro - Falešné naději podlehl na olympijských hrách kanoista Martin Fuksa. I když znal postupový klíč, uvěřil chybnému výroku rozhodčích a dlouho si myslel, že pojede finále A závodu na 200 metrů. Nakonec mu zbyly oči pro pláč, ale v jízdě útěchy dnes vyhrál, předvedl dobrý výkon a celkově pátý nejlepší čas.

Když Fuksa dokončil ve středu rozjížďku na dvoustovce na čtvrté pozici, smířil se s tím, že jízdu pokazil a ve finále A nebude. "Byl jsem smutnej a naštvanej, protože se mi jízda nepovedla. Byl jsem smířený s tím, že jsem to podělal," uvedl dnes český kanoista. "Pak jsem ale dostal falešnou naději a začal jí věřit, i když jsem měl pochybnosti," přiznal.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Když svoje jméno uviděl ve startovní listině finálové jízdy o medaile, chtěl tomu věřit. "Věděl jsem, že nemám postoupit, ale když mi to takhle dali, věřil jsem tomu a moc jsem mezi nimi chtěl být," líčil. Když se ale dozvěděl, že výsledky byly revidovány, byl o to víc smutný. "Sundalo mě to. Neměli mi dávat tu naději," prohlásil.

Šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar za něj okamžitě začal bojovat u jury, i když bylo dopředu jasné, že to je marná snaha. Fuksa ale dnes chtěl ukázat, že na finále A měl, motivaci hledat nemusel. "Chtěl jsem ukázat to nejlepší. Vyhrál jsem, měl jsem dobrý čas, takže jsem ukázal, že jsem mohl bojovat s nejlepšími," komentoval pátý nejrychlejší čas dne.

Fuksa ovládl B finále na dvoustovce, zlato bere Ukrajinec Fuksa ovládl B finále na dvoustovce, zlato bere Ukrajinec Čtěte zde

Pořád přemýšlí, kde se stala chyba. Proč se mu nevydařila jeho hlavní disciplína na kilometru, na níž je vicemistrem světa. "Vůbec nevím, ten kilometr se mi nejel, jak jsem zvyklý. Nenašel jsem si tam tu svoji pohodu, prostě jsem byl pomalej, pocit nikoho nezajímá," uvedl.

Dvoustovkou si dnes alespoň trochu spravil náladu, i když stejně našel negativum. "Radši bych jel to finále A. I kdybych tam byl poslední, bylo by to pro mě lepší, než být první ve finále B," řekl a neodpustil si za cílem gesto, při kterém prsty ukázal písmenko A. "Budu makat dál a doufat, že jednou medaili na olympiádě získám," prohlásil.

Maká, když se jiní baví. A věří v medaili z Ria. Podívejte se, jak dře český reprezentant Maká, když se jiní baví. A věří v medaili z Ria. Podívejte se, jak dře český reprezentant Prohlédněte zde
reklama