reklama

Poblíž olympijské trati, na které se představí i zlatý z Londýna Jaroslav Kulhavý, vypukl požár

Požár v Riu poblíž hřiště pro pozemní hokej a na trati horských kol. Požár v Riu poblíž hřiště pro pozemní hokej a na trati horských kol. autor: Reuters
Hasičům v Riu de Janeiro se povedlo zastavit požár v oblasti Deodoro, kde se v závěru olympijských her pojedou závody horských kol. Škody, které napáchal oheň, dosud nejsou zjištěny. Závody Jaroslava Kulhavého nebo Kateřiny Nash by ale neměly být ohroženy.

Rio de Janeiro – V blízkosti olympijské trati pro závody horských kol poblíž hory Deodoro vypukl v pondělí požár. Jaroslav Kulhavý ani ostatní cyklisté nebyli v areálu naštěstí přítomni. Závody horských kol se konají až v samotném závěru olympijského programu.

Nyní se čeká na vyjádření úřadů, zda olympijská trať utrpěla požárem škody, které by znemožnily závody plánované na nadcházející víkend.

Podle pořadatelů by se závody měly uskutečnit

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vydala prohlášení, že oheň už byl během včerejšího večera pod kontrolou a v úterý se budou hodnotit dopady požáru. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Požár nezačal blízko závodní trati, ale silný vítr oheň rychle rozšířil. Hasiči ale dostali oheň pod kontrolu a zamezili větším škodám. Pořadatelé proto vydali prohlášení, podle kterého není konání olympijských závodů horských kol ohroženo.

V sobotu se v ženském finále horských kol předvede Kateřina Nash. V neděli pak hned trojice českých cyklistů v čele s olympijským vítězem z Londýna Jaroslavem Kulhavým, vedle něj se postaví ještě Ondřej Cink a Jan Škarnitzl.

reklama