reklama

Předolympijské odhady: Češi získají čtyři medaile, věří se Ledecké, Sáblíkové a biatlonistům

Ester Ledecká, favoritka na zlato Ester Ledecká, favoritka na zlato autor: ČTK
Po absenci biatlonistky Gabriely Koukalové upravili experti své předpovědi.

Pchjongčchang - Čtyři olympijské medaile přisoudila českým sportovcům prognóza tiskové agentury AP dva dny před zahájením her v Pchjongčchangu. Zlato si podle ní z Koreje odveze snowboardistka Ester Ledecká, stříbro rychlobruslařka Martina Sáblíková a o dva bronzy se postarají biatlonisté.

Ledecká podle odhadu AP porazí ve finále paralelního obřího slalomu Rakušanku Julii Dujmovitsovou. Sáblíková zůstane v závodu na 3000 metrů bez medaile, na pětikilometrové trati ji předčí německá veteránka Claudia Pechsteinová. Třetí by měli skončit biatlonová smíšená štafeta i Ondřej Moravec ve stíhacím závodu.

Čtyři medaile získá česká výprava rovněž podle analýzy společnosti Gracenote. Sáblíková podle ní vyhraje obě dlouhé tratě, titul vybojuje také Ledecká a Moravec doběhne druhý ve vytrvalostním závodu.

Ještě v listopadu přitom Gracenote přisoudila Čechům rekordních devět cenných kovů, vzhledem k absenci zraněné biatlonistky Gabriely Koukalové se ale její prognóza radikálně změnila. Podle aktualizované předpovědi skončí český tým v medailovém pořadí s bilancí 3-1-0 třináctý těsně před neutrálními sportovci z Ruska.

Obě studie předpokládají, že k největším hvězdám ZOH bude patřit německá biatlonistka Laura Dahlmeierová. Gracenote jí předpověděla šest zlatých medailí, AP čtyři.

V soubojích Johannese Bö s Martinem Fourcadem bude podle AP úspěšnější norský biatlonista, rakouský sjezdař Marcel Hirscher vyhraje slalom a obří slalom. Dvě zlaté získá v Pchjongčchangu také americká slalomářka Mikaela Shiffrinová, ve finále hokejového turnaje zvítězí Kanaďané nad Švédskem.

Nakrájet Karla, usušit prádlo a jde se na věc. Tak se čeští olympionici zabydlují v Koreji Nakrájet Karla, usušit prádlo a jde se na věc. Tak se čeští olympionici zabydlují v Koreji Prohlédněte zde
reklama