reklama

Předseda MOV jednal s Kim Čong-unem. Vůdce KLDR projevil zájem o další rozvoj sportu v zemi

Thomas Bach. Thomas Bach. autor: Reuters
KLDR počítá s účastí na příští letní olympiádě v Tokiu v roce 2020 i na zimních hrách v Pekingu 2022.

Peking - Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem, který projevil zájem o další spolupráci s MOV při rozvoji sportu v zemi. Ujistil, že KLDR počítá s účastí na příští letní olympiádě v Tokiu v roce 2020 i na zimních hrách v Pekingu 2022.

Bach absolvoval v pátek s Kim Čong-unem půlhodinové jednání, po němž společně sledovali fotbalové utkání na stadionu v Pchjongjangu.

"Byla to velmi plodná schůzka. Ukázalo se, že nejvyšší vůdce má jasnou představu o roli, jako sport může hrát ve společnosti, pokud jde o vzdělání či zdraví," řekl dnes Bach agentuře AP v Pekingu. Dodal, že Kim Čong-un mu řekl, že účast Severní Koreje na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu a společný nástup obou korejských výprav při slavnostním zahájení byly "důležitým přínosem k mírovému dialogu".

Severokorejští sportovci se normálně olympijských her účastní, do znepřátelené Jižní Koreje však byli vysláni až po lednových jednáních na poslední chvíli. Hokejistky dokonce vytvořily společný tým, dál se v Pchjongčchangu představili lyžaři z KLDR a krasobruslařská sportovní dvojice.

reklama