reklama

Překvapení v sedmičkovém ragby. All Blacks v Riu začali senzační porážkou a přišli o hvězdu

Sonny Bill Williams Sonny Bill Williams autor: ČTK
Na olympijském turnaji mužů v sedmičkové ragby porazili Japonci senzačně favorizovaný Nový Zéland. All Blacks, jak se Novozélanďanům přezdívá navíc přišli o hvězdného Sonnyho Billa WIlliamse, který si natrhl Achillovu šlachu a v Riu si už nezahraje.

Rio de Janeiro - Olympijský turnaj mužů v sedmičkovém ragby přinesl hned na úvod senzaci. Favorizovaný tým Nového Zélandu, úřadujících mistrů světa v klasickém ragby, prohrál ve skupině C s Japonskem 12:14. Proslulí All Blacks navíc přišli o svou hvězdu Sonnyho Billa Williamse. Dvojnásobný světový šampion si natrhl Achillovu šlachu a v Riu de Janeiro už si nezahraje.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Japoncům jeho odstoupení ze zápasu v úvodu druhého poločasu usnadnilo cestu za další senzací. Loni na světovém šampionátu šokovali vítězstvím nad jinou ragbyovou velmocí JAR.

"Když jsme viděli, že jde ze hřiště, nakoplo nás to," přiznal japonský reprezentant původem z Fidži Lote Tuqiri.

I po Williamsově odstoupení položil favorit pětku a ujal se vedení 12:7, navíc neproměnil následný kop. Japoncům se povedlo v závěru skóre otočit. "Je to neuvěřitelné a jsem z toho v šoku, abych byl upřímný," řekl novozélandský rodák v japonských službách Lomano Lemeki.

All Blacks si budou napravovat reputaci ještě dnes v utkání s Keňou.

reklama