Prskavec bezchybnou jízdou postoupil do finále s druhým nejlepším časem

10. 8. 2016 19:15
Vodní slalomář Jiří Prskavec postoupil do finále olympijského závodu. V semifinále zajel český kajakář druhý nejlepší čas. Zaostal o necelé dvě vteřiny za slovenským soupeřem Jakubem Grigarem. Prskavec byl před olympiádou jedním z největších českých adeptů na medaili.
OH 2016, vodní slalom: Jiří Prskavec
OH 2016, vodní slalom: Jiří Prskavec | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Vodní slalomář Jiří Prskavec s přehledem postoupil na olympijských hrách do desetičlenného finále. Úřadující mistr světa na kajaku v semifinále v Riu de Janeiro nepřipustil komplikace a díky čisté jízdě skončil druhý.

Vzhledem k výsledkům kvalifikace Prskavec startoval jako devátý z patnácti semifinalistů. Bezchybnou jízdou se zařadil do čela před Slovince Petera Kauzera. Odsunul ho jen devatenáctiletý Slovák Jakub Grigar, který vyhrál semifinále o 1,78 sekundy. Prskavec tak ve finále pojede jako předposlední.

Souboj o medaile, ve kterém výsledek semifinálové jízdy nehraje roli, začne ve 20:15 SELČ. Prskavec je favoritem na medaili, která by byla první pro českou výpravu na těchto olympijských hrách. Před čtyřmi lety v Londýně získal v této disciplíně stříbro Vavřinec Hradilek.