reklama

Rosolová si chce na Tretře zajistit olympiádu

Denisa Rosolová v závěru svého běhu v Istanbulu Denisa Rosolová v závěru svého běhu v Istanbulu autor: Reuters
Halová evropská šampionka, čtvrtkařka Denisa Rosolová, si naplánovala perný týden

Praha, Orlová Halová evropská šampionka, čtvrtkařka Denisa Rosolová, si naplánovala perný týden. Chce v něm především splnit na Zlaté tretře v Ostravě olympijský limit, nejlépe v osobním rekordu.

„Hodně jsem toho natrénovala, hlavně minulý týden, co se týká rychlosti,“ řekla. O víkendu si pak zpestřila přípravu startem na silniční exhibici Great City Games v Manchesteru, kde doběhla druhá na 200 metrů v čase 23,53 hned za Sanyou Richardsovou-Rossovou.

„Bylo to opravdu zajímavá akce, skvělá pro diváky, kterých přišlo plno. Jen škoda té zimy, bylo deset stupňů,“ uvedla pro web svého týmu Vittoreteam.

Přesun na Tretru přes domov

Po dvou náročnějších trénincích v Praze zamířila už v úterý na severní Moravu. Nejprve domů do Orlové a pak už ve čtvrtek přijde přesun do Ostravy.  „Protože v Orlové není žádná dráha, budu si muset odskočit za tréninkem do Ostravy. A ve čtvrtek se stěhuju do hotelu, abych chytila správný závodní rytmus,“ dodává.

Co od Zlaté tretry čeká? „Chci splnit limit na olympiádu 21,50 a nezlobila bych se ani za osobák. Na Tretře do třetice všeho dobrého,“ připomíná předcházející výkony 50, 85 a 50,84. Navíc už 23 let odolává rekord mítinku v podání Táni Kocembové 49,67.

Limit asi v dešti

„Ale má snad i pršet, uvidíme. Je tam taky neskutečně rychlá, už zase stará dobrá Sanya (Richardsová-Rossová). Tak bych ji ráda aspoň chvíli prohnala,“ ohlíží se za jednou z hvězd večera, kterou tu loni porazila.

Ta největší, Usain Bolt, vyrazí z bloků deset minut po ní, v 19.55. „Lidi budou takhle určitě fandit i mně, neutečou, těším se. A počkám si na něj na dráze. My jsme totiž jako dvojčata… (oba se narodili ve stejný den 21. 8. 1986, pozn. red.). Já se ale jen asi usměju, nebo mrknu. Ty opičárny si nechám až na někdy do štafety, tam nebývám tolik nervozní, jako když běžím sama za sebe,“ směje se.

reklama