reklama

Ruská atletika v Riu přece jen bude mít zástupce. Klišinová uspěla s odvoláním

Darja Klišinová. Darja Klišinová. autor: Facebook: oficiální profil Darja Klishinova
Mezinárodní sportovní arbitráž vyhověla odvolání ruské dálkařky Darjy Klišinové. Ta bude jedinou ruskou atletkou startující na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Rio de Janeiro - Dálkařka Darja Klišinová může přece jen jako jediná ruská atletka startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) podle agentury Reuters vyhověla jejímu odvolání proti zákazu, který závodnici v sobotu udělila Mezinárodní atletická federace. Klišinová se tak může chystat na soutěž ve skoku do dálky, která začne úterní kvalifikací.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Pětadvacetiletá Klišinová, která žije a trénuje v USA, byla původně jediným ruským atletem, jenž získal povolení ke startu v Riu de Janeiro. Díky bydlišti na Floridě totiž nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly.

IAAF však své rozhodnutí přehodnotila na základě nových informací ze zprávy nezávislé vyšetřovací komise antidopingové organizace WADA, které si atletičtí funkcionáři dodatečně vyžádali. Konkrétní důvod, proč chtěla zakázat start v Riu i Klišinové, ale neuvedla.

reklama