Ruská štafeta přišla kvůli dopingu o olympijské stříbro z Londýna

1. 2. 2017 10:54
Mezinárodní olympijský výbor odebral další medaili ze štafet na hrách v Londýně. Po Jamajčanech, kteří museli vracet zlato, došlo i na ruskou ženskou štafetu.
Antonia Krivošapková
Antonia Krivošapková | Foto: Reuters

Curych - Ruské běžkyně přišly kvůli dopingu o olympijské stříbro z Londýna ve štafetě na 4x400 metrů. Antonina Krimlaková měla podle dnešní informace Mezinárodního olympijského výboru při zpětném testování uložených vzorků pozitivní nález na turinabol a byla diskvalifikována. Po změně výsledků, která je v kompetenci Mezinárodní atletické federace, by se měla česká štafeta posunout na šesté místo.

Krivošapková v Londýně 2012 startovala i na individuální čtvrtce, kde obsadila šesté místo. Ve štafetovém finále doběhla ruská čtveřice na druhém místě za Američankami. Na druhou pozici by se nyní měla posunout Jamajka, bronz nově získá Ukrajina.

Kvůli dopingu MOV diskvalifikoval z londýnských her i tureckého boxera Adema Kilicciho, čtvrtfinalistu váhové kategorie do 75 kilogramů, a ruskou diskařku Věra Ganějevovou.