reklama

Rusko se nevzdává. Sportovce hodlá bránit, na členy antidopingové agentury chce uvalit osobní sankce

Ruská vlajka v Pchjongčchangu nezavlaje Ruská vlajka v Pchjongčchangu nezavlaje autor: ČTK
Ruský parlament vyrazí do boje za obhajobu ruských sportovců, jimž Mezinárodní olympijský výbor (MOV) kvůli dopingovému skandálu zapověděl start na zimních hrách v Pchjongčchangu.

Moskva - Dolní komora chce vyzvat světové společenství k obraně Rusů, horní komora bude debatovat o "osobních sankcích" proti členům Světové antidopingové agentury (WADA). Vyplývá to z informací  ruských médií.

Státní duma podle agentury Interfax připravuje prohlášení, v němž poukáže na "nepřípustnost zasahování politiky do olympijského hnutí". Hlasování je podle agentury TASS připraveno na pátek. Dokument bude obsahovat výzvu světovému společenství, aby "odmítlo praxi halasných obvinění ruských sportovců".

Zavinili jsme si to sami, prohlásil Putin. Ruským sportovcům v účasti na olympiádě bránit nebude Zavinili jsme si to sami, prohlásil Putin. Ruským sportovcům v účasti na olympiádě bránit nebude Čtěte zde

Rada federace se suspendováním Rusů bude zabývat na zvláštní schůzi příští úterý. Podle zprávy listu Izvestija budou na zasedání pozváni ruští sportovci a nejmenovaní diplomaté. Šéf výboru pro ochranu státní svrchovanosti Andrej Klimov listu řekl, že cílem je vypracovat odvetná opatření.

"Proti Rusku pracují profesionálové. Je nám známo, že američtí činitelé doslova vnucovali zahraničním diplomatům a veřejně činným osobnostem zneužití sportovní tématiky proti nám," řekl Klimov. Tyto praktiky chce horní parlamentní komora "vynést na světlo boží".

Zvláštní pozornost chtějí senátoři věnovat členům WADA, kteří se na odhalování organizovaného dopingu v ruském sportu podíleli. "Víc než polovina členů WADA jsou zástupci členských států NATO, jehož cílem je bojovat proti Rusku. Netvrdíme, že každý z nich je tajným agentem aliance, ale v praxi to vypadá právě tak," řekl Klimov.

Podle informace Izvestijí chce Rada federace rozhodnout o osobních sankcích vůči členům WADA a hodlá zastavit vyplácení ruských příspěvků.

11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV? 11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV? Prohlédněte zde
reklama