reklama

Dvouhlavého orla má nahradit anonymní hokejista. Podívejte se na ruský dres pro olympiádu

Dres ruského týmu pro olympiádu v Pchjongčchangu by mohl vypadat takhle. Dres ruského týmu pro olympiádu v Pchjongčchangu by mohl vypadat takhle. autor: Twitter
Ruský hokejový tým bude na olympiádě v Pchjongčchangu startovat pod neutrální vlajkou. Na sociálních sítích se objevil návrh dresu sborné bez státních symbolů, který čeká na schválení od Mezinárodního olympijského výboru.

Praha - Mezinárodní olympijský výbor povolil ruským sportovcům start na olympiádě v Pchjongčchangu pod neutrální vlajkou. KHL v uplynulém týdnu potvrdila, že své hráče do Koreje pustí, a tak se ruský hokejový tým představí jako "Olympijští sportovci z Ruska". Bez státních symbolů na závodních trikotech a veškerém dalším vybavení.

Novou podobou ruských dresů, které ještě před čtyřmi roky na olympiádě v Sopči zdobil veliký dvojhlavý orel, odtajnil o víkendu sportovní novinář Igor Jeronko na Twitteru. Rudá barva sice dresu zůstala, ale orel jakožto oficiální státní znak ruské federace musel zmizet. 

Místo dvojhlavéhi orla najdeme na hrudi bílou siluetu anonymního hokejisty, olympijské kruhy a a nápis "olympijský atlet z Ruska". Tento návrh podle Jeronka nyní čeká na schválení od Mezinárodního olympijského výboru.

Rusko - USA: Alexander Ovečkin V těchto dresech hráli Rusové na olympiádě v Soči | Foto: Reuters
reklama