reklama

Rusové oficiálně na olympiádě nestartují, přesto už mají dopingový skandál. Podezřelým je curler

Alexandr Krušelnickij s manželkou Alexandr Krušelnickij s manželkou autor: Reuters
Ruský curler Alexandr Krušelnickij, jenž získal na olympijských hrách v Pchjongčchangu po boku své manželky Anastasie Bryzgalovové bronz v soutěži mixů, byl podle ruských médií pozitivně testován na zakázané meldonium.

Pchjongčchang - Ruský curler Alexandr Krušelnickij, jenž získal na olympijských hrách v Pchjongčchangu po boku své manželky Anastasie Bryzgalovové bronz v soutěži mixů, byl podle ruských médií pozitivně testován na zakázané meldonium.

Výprava olympijských sportovců z Ruska potvrdila dopingový nález jednoho ze svých členů, ale bez konkrétního jména.

"Vedení naší delegace dostalo oficiální zprávu Mezinárodního olympijského výboru (MOV) týkající se možného porušení antidopingových pravidel. Nebudeme zveřejňovat jméno sportovce, dokud nebude otevřen vzorek B, což očekáváme během příštích 24 hodin," řekl médiím Konstantin Vybornov, mluvčí výpravy neutrálních ruských sportovců.

Arbitrážní soud pro sport (CAS) nechtěl případ na dotaz agentury AFP komentovat. Po pozitivním testu A vzorku by mělo k otevření vzorku B dojít v pondělí v Krušelnického přítomnosti. "Nic o tom celém nevím," citoval curlera deník Sport-Express.

Mistři světa z roku 2016 Krušelnickij s Bryzgalovovou porazili v úterním zápase o bronz při olympijské premiéře curlingových mixů 8:4 Norsko.

Ruští sportovci byli kvůli systematickému dopingu na minulých hrách v Soči vyloučeni ze ZOH v Pchjongčchangu, ale pozvaní sportovci startují v Koreji jako neutrální. MOV Rusku přislíbil, že pokud se nedopustí dalších antidopingových prohřešků, budou moci na slavnostním zakončení her v neděli 25. února nastoupit s vlastní vlajkou a v národních barvách.

reklama