reklama

Ruští atleti podají kvůli vyloučení z OH hromadnou žalobou k CAS

Podívejte se v galerii, kteří ruští atleti jsou v ohrožení Podívejte se v galerii, kteří ruští atleti jsou v ohrožení Foto: Reuters
V Riu de Janeiro mohou podle IAAF soutěžit jen jednotlivci, kteří prokážou svou bezúhonnost čistými testy ze zahraničí. To se ale v Rusku žijícím sportovcům nelíbí, a tak podali hromadnou žalobu k CAS.

Moskva - Ruští atleti podají příští týden k mezinárodní arbitráži CAS hromadnou žalobu proti rozhodnutí IAAF, která potvrdila jejich vyloučení z olympijských her kvůli rozsáhlému dopingu v zemi. V Riu de Janeiro mohou podle IAAF soutěžit jen jednotlivci, kteří prokážou svou bezúhonnost čistými testy ze zahraničí. To se ale v Rusku žijícím sportovcům nelíbí.

"Podáme hromadnou žalobu, možná ale padne i několik individuálních žalob," řekl agentuře TASS generální sekretář ruského atletického svazu Michail Butov. "Dali jsme dohromady skupinu právníků, s nimiž budeme spolupracovat," dodal. Zprávy ruských médií, že je mezi nimi i vyhlášený britský specialista na sportovní právo Mike Morgan, ale nepotvrdil.

Paušální trest pro ruské atlety? Křivda a ukvapené rozhodnutí, tvrdí Kratochvílová s Fibingerovou Paušální trest pro ruské atlety? Křivda a ukvapené rozhodnutí, tvrdí Kratochvílová s Fibingerovou Čtěte zde

Kvůli systematickému dopingu v Rusku vyloučila IAAF vloni v listopadu ruský svaz ze všech mezinárodních soutěží a minulý týden Rada IAAF trest potvrdila. Na olympijské hry pustí jen prokazatelně čisté sportovce, kteří žijí mimo Rusko a absolvují pravidelné dopingové kontroly mimo ruský systém. Protože jich ale takové podmínky splňuje minimum, hodlají Rusové rozhodnutí napadnout u CAS.

reklama