reklama

Rusům to zase vychází, pousmál se po postupu Jandač. Koho potkají ve čtvrtfinále Češi, to neřeší

Josef Jandač při zápase se Švýcary Josef Jandač při zápase se Švýcary autor: Reuters
Čeští hokejisté splnili první cíl, se kterým odjeli na olympijské hry v Pchjongčchangu.

Kangnung - Vyhráli základní skupinu a postoupili přímo do čtvrtfinále, ve které se utkají s vítězem duelu Slovensko - USA. To však trenér Josef Jandač momentálně neřeší, je rád, že jeho tým ve skupině třikrát vyhrál a udělal první krok k vysněné medaili.

"Nebyla to jednoduchá utkání, ani první s relativně slabším soupeřem. Ale máme tři vítězství a první úkol, který jsme si dali, vyhnout se osmifinále a jít rovnou do čtvrtfinále, jsme splnili," řekl Jandač po výhře 4:1 nad Švýcarskem.

Český tým tak nemusí hrát v úterý osmifinálový duel, ale až čtvrtfinále ve středu. "Hlavní výhodou je, že ušetříme síly a máme trošku čas zregenerovat," uvedl hlavní kouč s tím, že postupovou matematiku nezná a neřeší. Stejně jako fakt, že Češi poprvé v historii na olympiádě vyhráli základní skupinu.

"Někdo na nás přijde. Je tu play off a klíčové utkání. Já neřeším, kdo na nás přijde," řekl Jandač jasně. Od viodeokouče Denise Havla však už měl informaci, že papírově nejslabšího soupeře pro čtvrtfinále bude mít Rusko, se kterým by se Češi v případě postupu obou týmů utkali v semifinále. "Zase to Rusům vychází," pousmál se.

Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Prohlédněte zde

Reprezentace zatím v Koreji potvrzuje, že její předností je defenzivní hra, což Jandač předpokládal již před turnajem. Češi ve třech zápasech inkasovali jen čtyři branky.

"Pavel Francouz má výbornou formu a chytá spolehlivě, což je základ. Na posledních turnajích jsme bohužel neměli extra produktivitu a musíme zápasy vyhrávat na méně vstřelených gólů. Přesně tak se ale hraje v play off. Zatím góly nedostáváme, což je důležité. Dnes jsme ubránili i oslabení, což bylo taky důležité," poukázal Jandač na duel proti Švýcarsku, kde jeho svěřenci nasbírali v první polovině hned pět trestů a hráli i ve třech proti pěti.

"Musíme se na ta vyloučení ještě podívat. Měli jsme informace přes vysílačku (od videokouče) a dnes jsme museli krotili emoce, protože jsem cítil, že bylo mužstvo víc podrážděné směrem k rozhodčím. Snažili jsme se to spíš mírnit, protože ty výroky už se nevrátí. Ale je to takový divný metr, v první třetině mohli vyloučit na obě strany a vylučovali nás," kroutil Jandač hlavou nad verdikty Kanaďana Bretta Iversona a Rusa Konstantina Olenina.

reklama