reklama

Sáblíková má prý nejlepší formu v životě. Kvůli nejistotě ale nespí

Martina Sáblíková. Martina Sáblíková. autor: Milan Kammermayer
Martina Sáblíková stále čeká na verdikt arbitráže, která rozhdne, zdali bude moci startovat v olympijská časovce.

Rio de Janeiro - Martina Sáblíková se v dějišti olympijských her v Riu de Janeiro intenzivně připravuje na možný start v cyklistické časovce, stále však netuší, zda se jí opravdu zúčastní. Rychlobruslařská hvězda má podle slov svého trenéra Petra Nováka životní formu, nervozita z nejistoty se však na ní začíná projevovat.

"Těžko říct, jak na tom jsem," uvedla v rozhovoru pro MF Dnes a Právo. Sáblíková se připravuje v tréninkovém azylu 180 km od Ria, ale ve čtvrtek přijela přímo do dějiště her, aby se setkala s prezidentem Milošem Zemanem. "Fyzicky jsem na tom snad dobře. Jak se cítím psychicky, to je jiné. To se nedoplňuje. Mám těžké období. Poslední dva dny nespím, asi nervozitou," přiznala trojnásobná olympijská šampionka.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Sáblíková se původně domnívala, že si na loňském MS zajistila olympijský start. Při zveřejnění kvalifikovaných zemí před necelými dvěma měsíci ale vyšlo najevo, že ČR žádné účastnické místo nezískala. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií. Česká reprezentantka teď musí čekat na verdikt Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS), která by měla o jejím zařazení do startovní listiny přímo v Riu jednat.

"Nejhorší je ta nejistota. Na normálním kole bych přes léto trénovala tak jako tak. Ale tady vlezu na časovkářský speciál, mám jet nějaké tempo a hlavu tíží, co všechno se děje. Pak přijdu večer do pokoje a všechno se to v ní zase mele," vysvětlovala Sáblíková.

Další zvrat v ruské kauze. Arbitráž CAS zamítla dvojí trest za doping, čeká se smršť odvolání Další zvrat v ruské kauze. Arbitráž CAS zamítla dvojí trest za doping, čeká se smršť odvolání Čtěte zde

Do Brazílie přicestovala se svým týmem minulý týden v sobotu a od té doby najela 500 kilometrů, polovinu z nich na cyklistickém speciálu. "Včera jela test časovky v členitém terénu průměrnou rychlostí 46 km/h. Cítím, že má na kole nejlepší formu v životě," řekl Novák, jenž věří, že jeho svěřenkyně psychický tlak ustojí a v závodě, pokud bude na startu, předvede výborný výkon.

Při krátké návštěvě Ria si Sáblíková projela i trať závodu. I když jen za normálního provozu. "Zajímají nás pasáže, které mají (stoupání) až 14 procent. I kvůli převodům. Vše jsme si nahráli na video," řekl Novák. V příštích dnech by se měl dozvědět, zda získané informace využije.

První trénink v Riu ✌🏻️ #jenjedencíl

Zveřejnil(a) Martina Sáblíková dne 30. červenec 2016
reklama