reklama

Šafářová o Riu: Luxus tady není, je to průprava na kempování. Ale nejsem rozmazlená

Lucie Šafářová. Lucie Šafářová. autor: Český olympijský výbor
Těžké soupeřky v prvním kole čtyřhry, nepříliš ideální podmínky v olympijské vesnici, vše ale pro Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou přebíjí specifická atmosféra olympijských her.

Rio de Janeiro - Hned v úvodu brazilského dobrodružství zažily šok. V prvním kole olympijské čtyřhry se české tenistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová utkají s nasazenými jedničkami a obhájkyněmi zlatých medailích z Londýna, legendárními sestrami Williamsovými. Los rozhodl krutě.

Český deblový pár se jména soupeřek dozvěděl z SMS zprávy od Petra Pály. "Já vůbec nevím, jak se jmenujou. Jsou to nějaký ty nejznámější ségry, že. Fakt super los," smála se trochu hořce Strýcová.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Smíšené pocity nemají tenistky jen z losu, ideální nejsou ani podmínky, které jim nabízí tenisový areál v Riu i olympijská vesnice. Se špičkovými turnaji na okruhu WTA se nedají srovnat.

Spartánské podmínky, trochu kempování

"Je to skok dolů. Zažívám jiný standard, jsou to trochu spartánské podmínky, ale chci jednou vyrazit kempovat, tak mám zdejší pobyt jako průpravu. Nejsem rozmazlená," poznamenala Šafářová. "A atmosféra olympiády to vyrovnává," dodala.

Strýcová je na své druhé olympiádě, po osmi letech. Šafářová zakusí atmosféru výjimečné události potřetí, byla už v Pekingu a Londýně. A tak může porovnávat. "Rio je zatím nejhorší," bez váhání řekla brněnská hráčka.

Podle Strýcové jsou kurty v pořádku, poměrně strohé je ale okolí a zázemí. "Není to jako na turnaji. Jenom tady odehrajeme a hned se přesuneme do vesnice, protože tady zatím není ani jídlo. Ale oni to do soboty ještě vyšperkují. Začíná to být lepší každým dnem," řekla Strýcová. "Není to zrovna parádní areál, ale turnaj se tady dá odehrát," doplnila Šafářová.

Šafářová je ráda, že může bojovat za Česko

Třicetiletá Strýcová si postup na hry pod pěti kruhy stanovila jako jeden z cílů letošní sezony a nakonec bude v Riu vedle dvouhry hrát i čtyřhru. "Jsem ráda, že se mi to povedlo, a chci si to užít," řekla Strýcová dva dny před turnajem.

"Musím říct, že pro mě olympiáda pořád hodně znamená. Stejně jako grandslamy. Jsem strašně ráda, že jsem tady. Že můžu bojovat za Česko, bojovat o medaile," podotkla Šafářová.

Trnitá cesta k vysněným medailím. Čeští tenisté už vědí, jaké balvany musí v Riu odvalit Trnitá cesta k vysněným medailím. Čeští tenisté už vědí, jaké balvany musí v Riu odvalit Prohlédněte zde

V olympijské vesnici se obě nezavírají do vlastního světa, ale tráví hodně času s ostatními českými sportovci. "Chci taky poznávat nové lidi a ne jenom sedět na pokoji," řekla Strýcová a stejně jako Šafářová se zapojila do různých her. "Hrály jsme třeba double a pak v týmech nějaký olympijský kvíz," prozradila Šafářová.

Strýcová ráda chodí do fitness a okukuje, jak se připravují reprezentanti z jiných sportů. "Dělají různé cviky, které jsem v životě neviděla. Viděla jsem jednoho řeckořímského zápasníka a co ten tam předváděl, to jsem si ho musela natočit. Mají rychlost a jakou mají v sobě frekvenci, to je zajímavé vidět," řekla Strýcová.

reklama