reklama

Sázkaři se drží při zemi, Češi prý nezískají víc než deset medailí. Bude Zeman zdravit i Putina?

Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her autor: ČTK
Takové olympijské hry s sebou přinášejí i zajímavé sázkařské příležitosti. Češi zatím před nadcházejícími letními hrami v Riu tipují především počet získaných medailí i osobnost, která zažehne olympijský oheň. Najdou se ovšem i kuriozity.

Praha - Medaile budou, ale nebudou to žádné žně. Tak nějak přemýšlejí tuzemští sázkaři před nadcházejícími letními olympijskými hrami. Českým sportovců věří, ale cenný kov jich prý nevybojuje víc než deset. Právě počet získaných medailí je nejčastější tip svátečních sázkařů.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

I když je olympiáda opravdovým sportovním svátkem pro tuzemské sázkové kanceláře, jde až o třetí největší akci letošního roku.

"Během světového šampionátu v hokeji dosáhly sázky těsně pod 500 milionů korun, během fotbalového Eura dokonce 925 milionů korun, nyní očekáváme sázky minimálně ve stejné výši jako na ZOH v Soči, což bylo 350 milionů korun a představovala rekord mezi olympiádami. Na poslední letní olympiádě v Londýně to bylo 300 milionů," uvedl pro Aktuálně.cz mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Z toho plyne, že Češi i na olympijských hrách nejraději sází na fotbal, poté na české sportovce a hodně oblíbená je i atletika. Češi podle sázkařů Tipsportu přivezou sedm a víc medailí, u Chance vede tip šest a více, i když se našlo asi 200 odvážlivců, kteří si vsadili na 13 a více cenných kovů. Obecně ale platí, že jsou fanoušci zdrženlivější, u Fortuny tedy vede sázka na ne více než 10 medailí.

Samotní bookmakeři jsou o něco optimističtější. "Ve hře máme několik želízek a já věřím, že to v české kasičce bude pořádně cinkat. Očekávám zejména úspěchy našich rybářů, Prskavce na divoké, a Synka na stojaté vodě, při úspěšném výlovu by je mohly doplnit také naše ženy. Největší atletickou nadějí je Zuzana Hejnová, snad se zkoncentruje i Bára Špotáková. Bedna myslím neuteče ani bikerovi Jaroslavu Kulhavému a vidím řadu dalších. Víc jak osm placek tam prostě bude,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Skepticismus českých fanoušků dokládá i anketa na Aktuálně.cz. Bezmála polovina čtenářů si myslí, že Češi v Riu získají 0-5 medailí.

Český vlajkonoš? Tipéři věřili ve Štěpánka

Oblíbené jsou také sázky vážící se k pátečnímu zahajovacímu ceremoniálu. Jedna hádanka už je ovšem odhalená. Českým vlajkonošem bude v pátek judista Lukáš Krpálek, zajímavé ale je, že favoritem byl pro sázející tenista Radek Štěpánek.

Sportovní fanoušci se zajímají i o to, kdo zažehne olympijský oheň. Jasnou volbou je pro sázkaře Pelé, Fortuna ale ke středečnímu dni evidovala 7 tiketů na Cristiana Ronalda, 16 na Diega Maradonu a 5 na Vladimira Putina. Podáno bylo také 6 sázek, že oheň bude zapálen hořícím fotbalovým míčem.

Peníze můžete dát i na některé kuriozity, kupříkladu na to, že Miloš Zeman bude během úvodního ceremoniálu zdravit výpravu po boku s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Fortuna na to vypsala kurz 55:1. O něco slabší je kurz na nedůvěru v dobrou organizaci olympiády, bookmakeři vypsali kurz 25:1 k jedné, že na Maracaná vypadne proud.

reklama