reklama

Skeetařka Jahodová v Riu končí, v kvalifikaci byla předposlední

Libuše Jahodová Libuše Jahodová autor: Reuters
Dnešní kvalifikaci vyhrála díky 73 sestřeleným terčům Číňanka Wej Meng.

Rio de Janeiro - Libuše Jahodová při svém olympijském debutu do finále skeetu nepostoupila. Čtyřiadvacetiletá střelkyně skončila v kvalifikaci v Riu de Janeiro na předposledním 20. místě.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Jahodová si vystřílela účast na OH osmou příčkou na loňském mistrovství světa, kde v kvalifikaci zlepšila svůj vlastní český rekord na 71 terčů. Na střelnici v Riu se jí ale zdaleka tolik nedařilo a s výkonem 58 byla bez šance na postup do finále.

Soutěž vyvrcholila italským finále, v němž třiatřicetiletá olympijská debutantka Diana Bacosiová porazila 15:14 šampionku z Pekingu 2008 Chiaru Cainerovou. "Byly to mé čtvrté olympijské hry a Dianiny první. Možná jsme si pomohly vzájemně," řekla Cainerová.

Bronz vybojovala po výhře v rozstřelu nad vítězkou kvalifikace Wej Meng z Číny obhájkyně triumfu z Londýna Kimberly Rhodeová a jako první žena a první účastnice letních her získala individuální medaili na šesti olympiádách za sebou.

Sedmatřicetiletá Američanka zahájila svou sérii před dvaceti lety v Atlantě vítězstvím v nyní neolympijském double trapu a celkově nasbírala tři zlaté, stříbrnou a dvě bronzové medaile. Před Rhodeovou se podařilo získat cenné kovy na šesti hrách pouze italskému sáňkaři Arminu Zöggelerovi.

"Vždycky jsem říkala, že získat bronz je těžké a získat zlato lehké. Když jste vzadu, chce to mnohem víc přesnosti. Snažila jsem se zklidnit a užívat si to," uvedla Rhodeová, jejíž zápis do historie sledoval z hlediště nejen prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, ale i její tříletý syn.

Matky obsadily kompletní stupně vítězů. "Dokazuje to, že ženy jsou silné. Trénujeme, staráme se o děti a odvádíme dobrou práci," řekla Cainerová.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Sportovní střelba:

Ženy:

Skeet:

Finále: Bacosiová - Cainerová (obě It.) 15:14, o 3. místo: Rhodeová (USA) - Wej Meng (Čína) 15:15, v rozstřelu 7:6,

další pořadí: 5. Craftová (USA), 6. Hillová (USA), ...v kvalifikaci 20. Jahodová (ČR).

reklama