reklama

Žádné kondomy v olympijské vesnici. Tělesný kontakt je kvůli covidu přísně zakázán

Na posledních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 bylo mezi účastníky rozdáno 450 tisíc prezervativů. Na posledních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 bylo mezi účastníky rozdáno 450 tisíc prezervativů. autor: Reuters
Navzdory dlouholeté tradici sportovci na hrách v Tokiu nebudou mít v olympijské vesnici k dispozici kondomy. Důvodem je zákaz tělesného kontaktu kvůli koronaviru, za jehož porušení hrozí přísné tresty včetně vyloučení.

Sportovci dostávali kondomy pravidelně od olympiády v Soulu v roce 1988. Na posledních hrách v Riu de Janeiru v roce 2016 bylo mezi účastníky rozdáno 450 tisíc prezervativů. Pro Tokio, kde o rok odložené hry odstartují 23. července, bylo připraveno 160 tisíc kondomů.

Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Prohlédněte zde

Organizátoři dnes také představili médiím olympijskou vesnici. "Chceme, aby pro účastníky byla nezapomenutelným zážitkem, ale současně budou muset dodržovat přísná pravidla," uvedl starosta vesnice Saburo Kawabuči. "Chápeme, že to pro ně bude náročné, ale kromě jídla, tréninku, závodů a spaní budou muset mít neustále nasazenou roušku," dodal.

reklama