reklama

Špotáková: Syn můj závod neviděl, jsme důslední rodičové. Největším hrdinou je Krpálek

Barbora Špotáková na tiskové konferenci po příletu do Prahy Barbora Špotáková na tiskové konferenci po příletu do Prahy autor: Milan Kammermayer
Oštěpařka Barbora Špotáková se vrátila z Ria de Janeiro s další medailí. Ke dvěma zlatým z olympiád v Pekingu a Londýně přidala pětatřicetiletá atletka bronz z Brazílie. Podle Špotákové byla olympiáda úspěšná. "Máme deset medailí a spousta sportovců se umístila do osmého místa. K dalšímu zlatu nebo medaili chybělo štěstí,“ myslí si.

PrahaBarbora Špotáková se v úterý vrátila ze třetí olympiády v řadě s medailí. Na zlaté úspěchy navázala oštěpařka bronzem, který získala hodem dlouhým 64,80 metru. Na rozdíl od větší části olympijské výpravy letěla speciálem, který nabral jen malé zpoždění, mohla se tak na chvíli vidět s rodinou.

Olympionici jsou po "strašné" cestě doma. V Riu museli při čekání na letadlo mrznout a vyjídat bufet Olympionici jsou po "strašné" cestě doma. V Riu museli při čekání na letadlo mrznout a vyjídat bufet Čtěte zde

"Domů jsem přijela asi na tři hodiny, pak jsem musela hned pryč," popsala hektický návrat do vlasti. "Syn si medaili potěžkal a pochválil ji, což byl moc hezký pocit. Opravdu mě to potěšilo,“ přiblížila první setkání po olympiádě s tříletým synem Jankem.

Vzhledem k časovému posunu její syn medailový hod živě neviděl. "Nesměl, ale určitě si to pustil druhý den ze záznamu,“ ujistila Špotáková. "Jsme důslední rodiče, takže by vadilo, kdyby ponocoval,“ vysvětlila pětatřicetiletá atletka, která hýřila úsměvy.

Třetí medaile v řadě

"Na medaili bude potřeba hodit aspoň 67 metrů,“ říkala před olympijským finále v hodu oštěpem. K bronzu nakonec stačilo hodit o dva metry a dvacet centimetrů méně. Pokud by překonala avizovaných 67 metrů, byla by zlatá a stala by se první atletkou v historii, která by získala tři zlaté medaile v jedné disciplíně na třech olympiádách v řadě.

Krpálek a spol. si neodpočinuli ani v Praze. Tak čelili lovcům selfie i autogramů Krpálek a spol. si neodpočinuli ani v Praze. Tak čelili lovcům selfie i autogramů Prohlédněte zde

Přesto považuje zisk medaile na třetích hrách v řadě za velký úspěch. Oštěpařka na podzim roku 2012 přerušila na více než rok kariéru právě v době, kdy očekávala narození syna Janka. K závodění se vrátila na atletickém mistrovství Evropy v Curychu v roce 2014.

Češi byli v Riu úspěšní, myslí si Špotáková

"Deset medailí je dobrá bilance, navíc se spousta sportovců umístila do osmého místa, což je pořád špička, od které chybí k medaili už jen kousek štěstí," míní Špotáková. "Víc sportovního štěstí a některá z medailí nebyla stříbrná nebo bronzová, ale zlatá," dodala.

Pochvalovala si servis, který byl pro české olympioniky připravený. "Martin Doktor ví, co sportovec potřebuje. Oproti předchozím olympiádám je v tomto obrovský posun, patří mu obrovské díky," řekla. Vedoucí české výpravy zatím v Riu zůstal, protože organizuje hladký návrat olympijského itineráře zpět do Česka.

Kdo nahradí Špotákovou, Synka a další? Je třeba myslet na budoucnost, varuje Kratochvílová Kdo nahradí Špotákovou, Synka a další? Je třeba myslet na budoucnost, varuje Kratochvílová Čtěte zde

Špotáková sledovala v Riu výkony ostatních českých sportovců. Nejvíc ji zaujal příběh judisty Lukáše Krpálka. "To je český hrdina. Jeho boj od rána až do odpoledního finále přinášel jedno drama za druhým. To se nám líbilo všem," vylíčila pocity sportovců. "Taková dramata se cení, když to není jednoduchá cesta ke zlatu. Jedinému zlatu!" podotkla na závěr.

reklama