reklama

Jančařík nedotáhl výborně rozehraný zápas, turnaj skončil také pro Matelovou

Stolní tenista Lubomír Jančařík na OH 2020 Stolní tenista Lubomír Jančařík na OH 2020 autor: Reuters
Stolní tenista Lubomír Jančařík nedotáhl na olympijských hrách v Tokiu slibně rozehraný zápas druhého kola s Kazachem Kirillem Gerassimenkem a po prohře 3:4 je vyřazen. Jančařík vedl v duelu vyznavačů obdobného útočného stylu, kteří se dobře znají z německé ligy, 2:0 a 3:2 na sety, ale nakonec se z postupu radoval třicátý nasazený Gerassimenko.

Vypadla i Hana Matelová, která podlehla Thajce Orawan Paranangové 2:4.

Musel opustit vesnici, všichni se ho stranili. Přesto Jančařík porazil Chadrávího Musel opustit vesnici, všichni se ho stranili. Přesto Jančařík porazil Chadrávího Čtěte zde

Aktuálně 85. hráč světa Jančařík vstoupil do utkání skvěle a první bod soupeři povolil až za stavu 8:0. Třicátý nasazený Gerassimenko, který je ve světovém žebříčku na 46. místě, se poprvé dostal do vedení až ve třetím setu, náskok udržel a snížil. Dlouho vyrovnanou čtvrtou sadu získal Kazach i díky prasátku v zdánlivě beznadějné situaci.

Jančařík se nenechal rozhodit, v pátém setu zasypal soupeře tvrdými údery a povolil mu pouhé dva body. Následně se i díky několika šťastným odrazům dostal do vedení 5:2, ale Gerassimenko po oddechovém času skóre obrátil a vyrovnanou sadu nakonec získal. V rozhodujícím setu prohrál Jančařík od stavu 1:0 šest míčků v řadě a ztrátu i kvůli několika nevynuceným chybám nedotáhl. Kazach mu tak oplatil březnovou porážku v olympijské kvalifikaci.

Třiatřicetiletý český reprezentant, jenž před pěti lety v Riu vypadl v prvním kole a na nedávném mistrovství Evropy došel do čtvrtfinále, je jedním z českých sportovců, kteří kvůli výskytu koronaviru v charterovém letu museli opustit olympijskou vesnici. Kvůli tomu Jančařík absolvoval v dějišti her před hladkou výhrou nad Alím Chadrávím ze Saúdské Arábie v prvním kole jen dva tréninky a byl v izolaci.

Podobně na tom byla o dva roky mladší Matelová, jež měla v prvním kole volný los. Proti Thajce Paranangové ubojovala první set, v dalších dvou byla lepší soupeřka. Čtvrtou sadu vyhrála Češka stejně jako první 11:9 a vyrovnala, ale pak měla znovu navrch třiadvacetiletá protivnice, která je v žebříčku na 88. příčce.

Důležitým momentem bylo za stavu 8:8 v pátém setu prasátko Paranangové, po kterém už Matelová neuhrála ani bod. Po několika smolných odrazech od pásky v kombinaci s vlastními nevynucenými chybami 51. hráčka světa a turnajová devětadvacítka Matelová prohrávala v šesté sadě už 4:9. Dokázala ještě snížit na rozdíl jediného míčku, to však bylo z její strany vše. I tak vylepšila výsledek z Ria, kde vypadla v prvním kole.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:

Stolní tenis:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Gerassimenko (30-Kaz.) - Jančařík (ČR) 4:3 (-3, -6, 7, 8, -2, 9, 4).

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Paranangová (Thaj.) - Matelová (ČR) 4:2 (-9, 5, 6, -9, 8, 8).

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:

Sü Sin, Liou š'-wen (Čína) - Ionescu, Szocsová (Rum.) 4:0 (6, 1, 6, 10), Lebesson, Yuan Jia Nan (Fr.) - Wong Čchun Tching, Doo Hoi Kem (Hong.) 4:3 (3, -6, -7, 7, -9, 7, 11), Lin Jün ťü, Čcheng I-čching (Tchaj-wan) - I Sang-so, Čon Či-hi (Korea) 4:2 (-7, 4, -7, 7, 8, 7), Mizutani, Itová (Jap.) - Franziska, Soljaová (Něm.) 4:3 (8, -5, -3, 3, -9, 8, 14).

reklama