reklama

Synek: Stříbrem jsem nesplnil cíl. Proto už myslím na Rio

Ondřej Synek už nyní myslí na triumf na Hrách v Rio de Janeiro Ondřej Synek už nyní myslí na triumf na Hrách v Rio de Janeiro autor: Reuters
Ondřej Synek odcestoval z dějiště her hned druhý den po finálovém závodu ve skifu, v němž stejně jako v Pekingu získal stříbrnou medaili.

Praha - Byl prvním českým medailistou, který se vrátil z olympijských her v Londýně.

Ondřej Synek odcestoval z dějiště her hned druhý den po finálovém závodu ve skifu, v němž stejně jako v Pekingu získal stříbrnou medaili.

Spěchal totiž domů k těhotné manželce Pavle, která očekává druhého potomka a je v devátém měsíci těhotenství.

"Medaile jsem si užil, užívám si jí pořád, když se na ni podívám, ale vzhledem k tomu, že bude manželka pravděpodobně zítra (v pátek) rodit, tak se upínám hlavně na porod," řekl devětadvacetiletý veslař na čtvrteční tiskové konferenci českých olympioniků ve Skydive Areně v Praze.

Ondro, Vy jste se vrátil z Londýna jako vůbec první český medailista. Nemrzí Vás, že jste si neužil takového slávy jako ostatní čeští medailisté při příletu do Prahy?
Nemrzí, přijel sem hned po finále, protože manželka měla termín porodu. Jsem od té doby už dva týdny v pohotovosti u manželky a ani nemám pořádně čas sledovat přílety ostatních.

Jak se tvářila vaše téměř dvouletá dcera Alice poté, co jste ji ukázal stříbrnou medaili?
Malá si vzala medaili hned na krk, ale když zjistila, jak je těžká a že ji táhne k zemi, tak ji hodila pryč a hrála si s něčím jiným. 

Před dvěma lety jste před jejím narozením vybojoval na Novém Zélandu zlatou medaili z mistrovství světa. Nyní to tedy vyšlo před narozením syna...
Jsem rád, že mi teď vychází jedna olympijská medaile na každé dítě, aspoň se nebudou spolu prát. Ale že bych musel mít kvůli medaili z Ria další dítě, to rozhodně ne (smál se).

Už jste přemýšlel, co uděláte s finanční odměnou 900 tisíc od Českého olympijského výboru a od Dukly?
Ve Staré Boleslavi bydlíme sice v novém domě, ale jsme stále ještě zadluženi. Takže vím, kam peníze poputují.

Vracíte se v myšlenkách ještě k finálovému závodu, v němž Vás předčil Novozélanďan Mahé Drysdale?

Netajím, že jsem chtěl vyhrát. A mrzí mě, že jsem zase skončil druhý. Musím však přiznat, že Drysdale byl lepší zvítězil zaslouženě. Říká se ale, že všechno zlé je pro něco dobré.

Takže máte o to větší motivaci do dalších závodů?
Doufám, že mně pomůže k ještě lepším výkonům. A že to předvedu hned v dalším závodě. Veslařská sezona už sice skončila, takže v nejbližších týdnech budu odpočívat a sbírat síly na další olympijský cyklus. V říjnu začnu lehce trénovat a v zimě už se začnu připravovat na závody Světového poháru a mistrovství světa v roce 2013.

Takže se hned po Londýně připravujete na Hry v Riu?
Je to možná divné, před čtyřmi roky jsem o další olympiádě vůbec neuvažoval. Tentokrát je to jiné asi proto, že jsem v Londýně nesplnil svůj zlatý cíl.

Jak se Vám vůbec s dvěma metry výšky létalo ve stavu beztíže?
Trochu jsem s tím měl ze začátku problémy, ale pak to byl skvělý zážitek. Jako příprava na let do vesmíru to nebylo špatné. Radši ale zůstanu v Brandýse.

reklama