reklama

Takové monstrum jsem v životě neviděla. Hopjáková byla po tvrdém pádu v šoku

Vendula Hopjáková se po tvrdém pádu ocitla v péči lékařů. Vendula Hopjáková se po tvrdém pádu ocitla v péči lékařů. autor: ČTK
Vendula Hopjáková přišla o olympijský závod už v kvalifikaci, kde nepříjemně upadla a z tratě ji museli odvézt na sáňkách.

Pchjongčchang - Pro Vendulu Hopjákovou skončil olympijský snowboardcross v kvalifikaci. Ve druhé jízdě v Pchjongčchangu spadla a cestu reprezentační kolegyně Evy Samkové za bronzem sledovala s pohmožděným pravým kotníkem a berlemi jen z hlediště.

Jednadvacetiletá Hopjáková v první kvalifikační jízdě nepřekonala výjezd po startu. Ve druhé už náročný úvod zvládla, ale v polovině trati spadla. "Udělala jsem chybu, špatně sešlápla bouli před klopenkou a ta mě vytrestala. Flusla mě do klopenky, já už jsem nestihla zareagovat a v klopence mě prkno jako by zamáčklo. Ohnul se mi tam kotník a narazilo se koleno," popsala snowboardistka.

Chvilku ležela na zemi a pobrekávala. "A začala řvát, ale spíš z toho šoku. Ono to docela bolelo," uvedla. Ze svahu ji odvezli na saních a po vyšetření se na závod vrátila o berlích a s dlahou. "Nemělo by to být nic vážného, jenom pohmožděné. Mám berle a na operaci to nevypadá, takže všechno v pořádku," doufá.

Přiznala, že z náročné olympijské trati s velkými skoky měla strach. "Bylo to pro mě šíleně náročný. Evropské poháry jsou fakt malé. I svěťáky teď stavěli docela malé, protože v Evropě moc nebyl sníh. Tohle je pro mě úplně šílené monstrum, které jsem v životě neviděla a doufám, že ani v životě neuvidím," řekla Hopjáková.

S knírkem pro další medaili. Samková na olympiádě ukázala, jak umí bojovat S knírkem pro další medaili. Samková na olympiádě ukázala, jak umí bojovat Prohlédněte zde

Necelou hodinu po pádu, který doma vystrašil rodinu, už myslela na olympiádu v Pekingu 2022. "Na příští olympiádě doufám, že už budu líp připravená, hlavně psychicky. Zkusím to zajet líp," řekla Hopjáková, která své blízké uklidnila krátkým telefonátem.

reklama