reklama

Tenisovou čtyřhru v Riu vyhrály Rusky Makarovová s Vesninovou, Švýcarky berou stříbro

Radost ruských tenistek Radost ruských tenistek autor: Reuters
Švýcarky Martina Hingisová a Timea Bacsinszká, které uštědřily v semifinále olympijské tenisové čtyřhry porážku Češkám Lucii Hradecké a Andree Hlaváčkové, prohrály bitvu o olympijské zlato s ruskou dvojicí Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová.

Rio de Janeiro - Tenisovou čtyřhru na olympijských hrách v Riu vyhrály Rusky Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová. Ve finále porazily Švýcarky Martinu Hingisovou s Timeou Bacsinszkou 6:4, 6:4 a v celém turnaji neztratily jediný set.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Třetí pár letošního světového žebříčku Makarovová s Vesninovou v semifinále přehrály 2:0 i českou dvojici Lucie Šafářová, Barbora Strýcová, které v Riu vybojovaly bronz.

Se stříbrem z Brazílie odjede pětatřicetiletá Hingisová, jež si zahrála pod pěti kruhy po dvaceti letech. V roce 1996 v Atlantě pozdější světová jednička debutovala, nyní patří k nejlepším světovým deblistkám. Do finále prošly Švýcarky po odvrácení dvou mečbolů jiným Češkám Lucii Hradecké a Andree Hlaváčkové.

Ani zkušenosti Hingisové nestačily na zkušené Rusky, hrající spolu čtyři roky. Olympijské zlato přidaly Makarovová s Vesninovou do společné sbírky k dvěma titulům z grandslamů - French Open 2013 a US Open 2014.

Výsledky olympijského tenisového turnaje:

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Makarovová, Vesninová (7-Rus.) - Bacsinszká, Hingisová (5-Švýc.) 6:4, 6:4.

reklama