reklama

Tokio v boji proti bakteriím. Organizátorům OH se podařilo snížit znečištění vody

Tokio se připravuje na pořadatelství příštích olympijských her. Tokio se připravuje na pořadatelství příštích olympijských her. autor: Reuters
Pořadatelé olympijských her v Tokiu 2020 používají na čištění vody pro triatlonisty a dálkové plavce speciální filtry.

Tokio - Pořadatelé olympijských her v Tokiu 2020 ujistili, že se snížilo znečištění vody, v které budou za dva roky bojovat o medaile triatlonisté a dálkoví plavci. Zredukovat množství zdraví nebezpečných bakterií v Odaiba Marine Parku se organizátorům podařilo pomocí speciálních filtrů.

Na den přesně před rokem japonští pořadatelé přiznali silné znečistění vody, které způsobily především letní deště. Přípustné hodnoty bakterie E.coli byly v testech překročeny až dvacetinásobně, výskyt koliformních bakterií byl ve srovnání s povolenou maximální hodnotou až sedminásobný.

Organizátoři proto umístili pod vodu speciální třívrstvé filtry, které se ukázaly v boji proti bakteriím jako efektivní. "Výsledky testů jsme poskytli Mezinárodnímu olympijskému výboru a plavecké a triatlonové federaci. Všichni se shodli, že jsou celkem příznivé," uvedl na dnešní tiskové konferenci zástupce organizačního výboru Hidemasa Nakamura.

Se znečištěním vody se museli vyrovnávat sportovci i na minulých olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde vedle plavců riskovali zdravotní problémy také jachtaři.

reklama