reklama

Rána pro Slováky, Sagan kvůli zranění z Tour de France vynechá olympiádu

Peter Sagan Peter Sagan autor: Reuters
Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan se nezúčastní olympijských her. Do Tokia jednatřicetiletou hvězdu nepustí zranění kolena, které si přivodil při pádu na Tour de France. Slovenský olympijský výbor informoval, že v závodě s hromadným startem se vedle Saganova staršího bratra Juraje představí náhradník Lukáš Kubiš.

Sagan si poranil koleno o převodník při pádu ve třetí etapě Tour. Hluboká tržná rána se zpočátku dobře hojila, ale pak se do ní dostala infekce. Před startem 12. etapy jezdec týmu Bora-hansgrohe odstoupil, načež se podrobil v Monaku menší operaci. Ještě v pondělí věřil, že bude brzy fit.

"Naštěstí šlo jen o povrchovou infekci a kolenní kloub byl nepoškozen," uvedl Sagan na sociálních sítích sotva 24 hodin před tím, než musel ze zdravotních důvodů účast na olympiádě vzdát.

Sagan, světový šampion z let 2015, 2016, 2017, měl startovat na třetích olympijských hrách. V Londýně 2012 skončil v silničním závodě čtyřiatřicátý, před pěti lety v Riu de Janeiro dal vzhledem k náročnému profilu trati přednost startu v cross country horských kol a obsadil v něm 35. místo. Na Tour de France v minulých letech sedmkrát ovládl bodovací soutěž. Letos byl v boji o zelený trikot až na průběžném devátém místě.

reklama