reklama

Trenér švédských biatlonistů Pichler, spolupracoval s Rusy, na olympiádu se nepodívá

Švédský biatlonista Fredrik Lindström na olympiádě v Soči Švédský biatlonista Fredrik Lindström na olympiádě v Soči autor: Reuters
Švédský kouč Wolfgang Pichler nesmí na olympijské hry v Pchjongčchangu, kvůli spolupráci s ruskými biatlonistkami nedostal akreditaci.

Stockholm - Švédští biatlonisté se budou muset na olympijských hrách v Pchjongčchangu obejít bez šéftrenéra Wolfganga Pichlera. Německý kouč nedostal akreditaci na únorové hry kvůli své dřívější spolupráci s ruskými biatlonistkami, které dopovaly na olympiádě v Soči 2014.

Podle nedávného rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) nebudou smět do Pchjongčchangu trenéři či funkcionáři, kteří spolupracovali se sportovci potrestanými za doping v Soči. Pichler připravoval na předchozí ZOH ruské biatlonistky, z nichž tři (Olga Viluchinová, Olga Zajcevová a Jana Romanovová) byly po vyšetřování Oswaldovy komise MOV z her diskvalifikovány.

Švédská biatlonová federace se za dvaašedesátiletého kouče postavila a uvedla, že v něj má plnou důvěru. Rozhodnutí MOV však chápe a akceptuje.

Pichler trénuje švédské biatlonisty podruhé od roku 2015. Před působením u ruského týmu byl mimo jiné osobním trenérem hvězdné Magdaleny Forsbergové a podepsal se pod světové a olympijské medaile Heleny Ekholmové, Anny-Carin Olofssonové a Björna Ferryho.

Rusko přišlo o plné členství v Mezinárodní biatlonové unii v reakci na trest za doping Rusko přišlo o plné členství v Mezinárodní biatlonové unii v reakci na trest za doping Čtěte zde
reklama