reklama

Rusové otočili. Místo Znaroka povede sbornou na olympiádě Žamnov

Oleg Znarok Oleg Znarok autor: Milan Kammermayer
Z návratu Olega Znaroka do funkce trenéra ruské hokejové reprezentace sešlo. Sbornou na únorových hrách v Pekingu povede za obhajobou zlatých olympijských medailí Alexej Žamnov. O jeho jmenování reprezentačním koučem dnes rozhodla odborná rada Ruské hokejové federace.

V pátek přitom šéf ruského hokeje Vladislav Treťjak uvedl, že se k národnímu mužstvu vrátí Znarok, který sbornou vedl už v letech 2014 až 2018 a získal s ní zlaté medaile na mistrovství světa před sedmi lety a na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Znarok bude nakonec v reprezentaci působit v roli poradce stejně jako dosavadní kouč Valerij Bragin.

"Rada měla několik kandidátů včetně Žamnova a Znaroka. Po dlouhé debatě většina členů rady podpořila Žamnovovu kandidaturu. Alexej má dlouholeté zkušenosti z národního týmu, podílel se na olympijském vítězství v Koreji a dokonale rozumí specifikům práce s hvězdami z NHL," uvedl člen odborné rady Valerij Kamenskij.

Ruští hokejisté budou v Pekingu jedním ze soupeřů českého týmu ve skupině.

Padesátiletý Žamnov jako hráč získal olympijské zlato v Albertville v roce 1992, stříbro v Naganu 1998 a bronz v Salt Lake City 2002. V NHL odehrál někdejší útočník přes 800 zápasů za Winnipeg, Chicago, Philadelphii a Boston. Po skončení hráčské kariéry pracoval jako generální manažer v KHL ve Viťazu, Atlantu Mytišči a Spartaku Moskva. V národním týmu působil jako asistent trenéra či generálního manažera.

reklama