reklama

Vyhrála jsem plnohodnotné zlato, narážela vítězná tyčkařka na slova Isinbajevové o méněcenné soutěži

Ekaterini Stefanidiová, řecká olympijská vítězka ve skoku o tyči, RIO 2016 Ekaterini Stefanidiová, řecká olympijská vítězka ve skoku o tyči, RIO 2016 autor: Reuters
Jelena Isinbajevová ještě před finále skoku o tyči žen prohlásila, že letošní olympijské medaile nebudou pro atletky plnohodnotné, protože se her nemůže zúčastnit.

Rio de Janeiro - Řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová nemá pocit, že by při triumfu na olympijských hrách získala méně hodnotnou zlatou medaili kvůli tomu, že na startu nebyla Jelena Isinbajevová. Světové rekordmance znemožnila účast v Riu de Janeiro mezinárodní federace IAAF v rámci trestu pro ruský svaz kvůli dopingovým praktikám v zemi. Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa na to konto prohlásila, že při její absenci nebudou ve hře plnohodnotné medaile, a zopakovala to ještě těsně před olympijským finále, když oznámila konec kariéry.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

"Mně ale nepřipadá, že by ta medaile byla nějak nekompletní," podotkla Stefanídiová. Na prohlášení Isinbajevové ji mrzelo, že s ním mířila na soupeřky, které s rozhodnutím o její neúčasti neměly nic společného. "Myslím, že každá z nás by byla ráda, kdyby tady byla, kdyby měla možnost ji porazit. Ale je to takhle a my s tím nemáme nic společného," řekla nová šampionka.

Isinbajevová přestřelila, shodují se soupeřky

Ruská světová rekordmanka se dočkala kritické reakce i od dalších finalistek olympijského závodu. "Její poznámky lze brát jako nemístné a neuctivé vůči všem, kteří tam dnes byli," řekla stříbrná medailistka Sandi Morrisová, jež stejně jako Stefanídiová překonala 485 centimetrů. "Přitom ona je někdo, ke komu jsem celý život vzhlížela, a docela mě zklamalo, co jsem slyšela," dodala.

"Myslím, že jako sportovkyně s tolika světovými rekordy a tituly by takové věci říkat neměla. Nedovedu si představit, že by něco takového o svých soupeřích prohlásil Usain Bolt," podotkla německá tyčkařka Lisa Ryzihová. A připojila se i její krajanka Martina Strutzová. "Absolutně přehnané. A kromě toho, ani před čtyřmi lety Jelena žádné zlato nevyhrála," připomněla londýnský závod, ve kterém Isinbajevová obsadila až třetí místo a neobhájila tituly z Atén a Pekingu.

reklama