reklama

Upletla jsem na sebe bič, teď mám knedlík v krku, hodnotí olympijský neúspěch Závadová

Barbora Závadová v polohovém závodě na 400 metrů neuspěla. Barbora Závadová v polohovém závodě na 400 metrů neuspěla. autor: Milan Kammermayer
Pořádně rozmrzelá byla po svém úvodním vystoupení na olympijských hrách v Riu plavkyně Barbora Závadová. Do finále polohovky na 400 metrů se neprobojovala, přestože neleželo příliš vysoko.

Rio de Janeiro - Zklamáním skončil pro plavkyni Barboru Závadovou její hlavní start na olympiádě v Riu de Janeiro. Třiadvacetiletá česká reprezentantka dnes v polohovém závodu na 400 metrů zaostala výrazně o tři vteřiny za svým osobním maximem a neprošla do osmičlenného finále.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

"Mrzí mě to, co vám budu povídat. A přitom finále nebylo tak vysoko, jak jsem si myslela," řekla bronzová medailistka z mistrovství Evropy v roce 2012. "Mám čtyři roky na to se poučit, ale teď jsem strašně smutná a mám tady knedlík v krku."

Krátce po závodu se snažila cestou od bazénu, od kterého ještě doléhalo hlasité fandění brazilských fanoušků, přijít na to, proč v koncovce neměla síly. "Nevím, jestli tady udělala hodně i psychika, že to je přeci jen olympiáda. Nejvíce si člověk sám na sebe uplete ten bič, to byla asi moje chyba teď," uvažovala.

Při prvním pohledu na mezičasy měla dojem, že závod začala rychle. "Takticky myslím, že jsem to měla zvládnuté celkem dobře, ale asi jsem to rozjela na tak dobrý čas, na který ještě nemám. Nebo já fakt nevím," rozhodila ruce.

Čekání krátila omalovánkami

Rozplavby měli plavci v Riu netradičně až odpoledne, zatímco běžně bývají v dopoledních hodinách. A Závadová to před startem pocítila. "Vstávala jsem tak nějak relativně normálně, asi v osm devět hodin, ale pak jsem čekala pět hodin na start. To bylo pro mě psychicky nejnáročnější," řekla ostravská rodačka.

Plavcům zatím start olympiády nevychází, do finále nepostoupila ani Závadová Plavcům zatím start olympiády nevychází, do finále nepostoupila ani Závadová Čtěte zde

Snažila se v olympijské vesnici všelijak zabavit. Vybarvovala omalovánky proti stresu. "Ale moc nepomohly, akorát se mi třepala ruka, takže jsem přetahovala a byla ještě víc naštvaná," řekla Závadová. "Prohlížela jsem si nějaké videa na internetu, pak jsem už jela na bazén, protože to čekání bylo nekonečné."

Její první start na olympiádě byl hned ten hlavní, zatímco kratší polohovka na 200 metrů je v pondělí. "Samozřejmě bych brala, kdybych měla dvoustovku jako první a čtyřstovku až poté, ale tak je to dané a nic s tím nenadělám," řekla.

Může se stát, že krátkou polohovku zvládne lépe. Minimálně může plavat bez nervů. "Je tam dvojnásobná šance postoupit do semifinále, ale zase jsou tam nějaké nové holky, které plavou jenom 200. A třeba se tam projeví, že jsem unavenější, a že ta vytrvalost teď chybí. Uvidíme," řekla Závadová.

reklama