reklama

Už není na co čekat, prohlásil po nervech kanoista Gebas

Vítězslav Gebas. Vítězslav Gebas. autor: Jakub Plíhal
Kanoista Vítězslav Gebas se jako poslední čtrnáctý kvalifikoval do olympijského semifinále závodu kanoistů na divoké vodě.

Rio de Janeiro - Projel cílem, dal si ruku na srdce a utřel pot z čela. Kanoistovi Vítězslavu Gebasovi právě spadl kvalifikační kámen ze srdce. Do semifinále olympijských her v Riu postoupil až díky druhé jízdě a z posledního místa. Vodní slalomář uznal, že si to moc neusnadnil.

Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Program, výsledky a medaile. Desátou a poslední českou medaili získal Kulhavý Prohlédněte zde

Na první olympiádu si musel počkat až do dvaatřiceti let. Když první jízdu pokazil, pořádně v něm hrklo. Životní šanci nechtěl propásnout. "Uklidňoval jsem se, že to dám," prozradil Gebas, co si říkal před druhou jízdou, klíčovou v jeho kariéře.

"Věděl jsem, že jedu o všechno, ale nepřipouštěl jsem si to. Buď to vyjde, nebo jedu domů," říkal si. "Příští olympiádu bez nervů, ok?" rýpl si do něj hned kouč Jiří Rohan.

Problémem byla kombinace branek 15 a 16. Pro singlíře těžký průjezd napřímo. Navíc tam pulzovala voda a měnil se válec. V první jízdě se tam Gebas musel do branky vracet a také ve druhé měl problém. "Měl jsem to tam namyšlené úplně jinak. Jenže když jsem měl začít točit, byl jsem úplně na jiném místě," prohlásil. Musel tak obě branky projet pozadu, ve vodácké hantýrce "erkem".

Slalomář Gebas jako poslední postoupil do semifinále kanoistů, dál jde i Prskavec Slalomář Gebas jako poslední postoupil do semifinále kanoistů, dál jde i Prskavec Čtěte zde

Nervózní nebyl, cítil se dobře. "Ten kanál je hodně těžký a jsou místa, kde se to hodně mění. Včera změnili vodu a válce se otvíraly," popisoval kanoista. Nakonec postoupil z posledního místa a v cíli se mu ulevilo. "Otočil jsem se a řekl jsem si: 'Dobrý'. Věděl jsem, že už mě nikdo nemůže sesunout," uvedl.

Pocity předtím ale měl strašné. "Nepřál bych to ani největšímu nepříteli. Byl jsem na sebe naštvaný, že jsem z toho udělal takové drama," řekl s úsměvem. V semifinále proto pojede hned jako první. "Nakonec je to dobře, že to tam pošlu a nebudu na nic čekat," dodal.

reklama