VIDEO Ve stylu samby. Neymar utančil Giggse a spol.

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 7. 2012 8:10
Fotbalisté Brazílie porazili v generálce na olympijský turnaj fotbalisty Velké Británie.
Vítězství Brazílie nad britským týmem před olympijskými hrami | Video: Aktuálně.cz

Londýn - V generálce na olympijské hry v Londýně si na místě činu poradili fotbalisté Brazíliesjednocenou reprezentací Velké Británie 2:0, když se o branky postaral "domácí" Sandro a největší hvězda turnaje Neymar.

"Kostýmní zkouška", "Ve stylu samby" a podobné titulky hlásaly na ostrovech o posledním přípravném duelu obou reprezentací před olympijským turnajem, který tradičně startuje už slavnostním zahájením her.

Na stadionu Greenwich Park nedali "kanárci" domácí reprezentaci i s velšskými hvězdami Bellamym a Giggsem v sestavě absolutně šanci. Už ve dvanácté minutě otevřel po krásně rozehraném přímém kopu Neymara záložník londýnského Tottenhamu Sandro.

Pearce: Brazilci jsou vynikající

Ve 35. minutě si povodil na pravé straně Hulk, jeden z trojice brazilských hráčů nad 23 let v sestavě týmu, obránce Micaha Richardse, který jej skolil ve vápně a hlavní sudí ukázal na penaltový puntík. Z něj se sice v klubu nedávno Neymar dvakrát mýlil, tentokrát ale nedal Steelemu šanci - 0:2.

Britové se za celý zápas nedostali na dostřel k Rafaelu Barbosovi, na kterého nevyslali jedinou střelu. "Jsou vynikající, potvrdili, že jsou favorité," pronesl po zápase zklamaný kouč domácích Stuart Pearce.

Věšet hlavu ale nehodlal. "Oni se na turnaj chystají dva roky, my jsme pohromadě dva týdny. Kdo na olympiádě porazí Brazilce, získá zřejmě zlato," dodal zkušený trenér.

Kdo ví, třeba se dočká v ostré zkoušce on se svými svěřenci. Za jisté konstelace se totiž oba celky mohou potkat až ve finále turnaje.