reklama

Vítězství pro Kobeho. Američané chtějí v Tokiu uctít památku legendy Bryanta

Kobe Bryant (2010) Kobe Bryant (2010) autor: Reuters
Basketbalisté USA chtějí na olympijských hrách v Tokiu svým vystoupením podle hlavní hvězdy týmu Kevina Duranta uctít tragicky zesnulého Kobeho Bryanta.

Pětinásobný šampion NBA Bryant zahynul loni v lednu v 41 letech při pádu helikoptéry se svou dcerou a dalšími sedmi lidmi. Američané budou v Tokiu jedním ze soupeřů českého týmu ve skupině.

"Jsi skutečný šampion, největší všech dob." Bryant byl posmrtně uveden do síně slávy "Jsi skutečný šampion, největší všech dob." Bryant byl posmrtně uveden do síně slávy Čtěte zde

"Ke Kobemu Bryantovi jsme všichni vzhlíželi a sledovali ho jako kluci. Jeho DNA v nás jako hráčích zakotvila. Na dálku nás učil, o čem ta hra je, jak se má pracovat," řekl Durant novinářům během přípravného kempu amerického výběru.

"Všichni jsme si z něj trochu vzali, když hrál a byl ještě naživu. A teď, když s námi není, chceme uctít to jeho učení tím, že tam půjdeme a budeme hrát s vášní a energií každý zápas," uvedl tahoun Brooklynu, který byl nejlepším americkým střelcem na olympijských turnajích v Londýně a Riu de Janeiro, které favorizovaní Američané ovládli.

I zápasy hvězd NBA budou v Tokiu bez diváků, které organizátoři nakonec kvůli hrozbě rozšíření koronaviru do hledišť na olympiádě nepustí. "Byl jsem zklamaný, když jsem to slyšel, ale chápu to. Hry už musely být o rok odloženy a nechceme další potíže s covidem. Tohle bolí, ale pořád to bude čest a potěšení reprezentovat svou zemi na velké akci," prohlásil dvaatřicetiletý Durant.

Na hrách v Londýně v roce 2012 vybojoval olympijské zlato i s Bryantem, který slavil triumf už o čtyři roky dříve v Pekingu.

reklama