reklama

Polský mistr Evropy ve vzpírání neprošel v Riu dopingovou kontrolou

Doping - Ilustrační foto Doping - Ilustrační foto autor: ČTK
Tomasz Zieliňski je prvním sportovcem, který neprošel na olympijských hrách v Riu de Janeiro dopingovou kontrolou. Polský mistr Evropy měl v těle zakázaný anabolický steroid nadrolon.

Rio de Janeiro - Polský mistr Evropy ve vzpírání Tomasz Zieliňski neprošel v Riu de Janeiro dopingovou kontrolou a přijde o sobotní olympijskou soutěž, v níž měl patřit k favoritům na medaili. V těle měl zakázaný anabolický steroid nandrolon. Podle polských médií už nález potvrdila i analýza B vzorku.

Pětadvacetiletý Zieliňski vinu popírá a chce se obrátit na zvláštní panel sportovní arbitráže CAS, zasedající přímo v Riu. "Jsem nevinný. Před odletem do Ria jsem měl tři kontroly, všechny byly negativní. Kdybych ho (nandrolon) opravdu vzal, byl bych mnohem silnější. Musela se stát někde chyba. I přístroj se může pokazit," řekl letošní evropský šampion.

Zieliňski byl provizorně suspendován, v olympijské vesnici zatím zůstal. V sobotu se měl představit ve váze do 94 kilogramů. Jeho starší bratr Adrian je olympijským vítězem z Londýna v kategorii do 85 kg, v Riu ale bude soutěžit také ve čtyřiadevadesátce.

reklama