reklama

Za medaili mělo být štěně, slzela Fišerová. I tak na sebe bude pyšná

Tereza Fišerová Tereza Fišerová autor: Reuters
Zatímco kvalifikaci do finále zvládla skvěle, po boji o medaile za mokrou rouškou neskrývala slzy. Česká kanoistka nezvládla poslední tokijský slalom a pod pěti kruhy skončila šestá. Víc než pokažená jízda ji ale mrzí odměna, o kterou přišla.

Co se ve vás teď odehrává?

Jsem smutná, zklamaná, ale myslím, že jsem tu předvedla výkony, na které budu hrdá, až budu z olympiády odjíždět. Nejvíc mě mrzí štěně, které za olympiádu mělo být. Měla jsem dostat borderku a mít už celkem dva pejsky. Snad si u toho rodiče poplakali taky a slitují se nade mnou. 

Olympiáda živě: Skvělý čtvrtek pro české barvy. Vondroušová napodobila deblový pár Olympiáda živě: Skvělý čtvrtek pro české barvy. Vondroušová napodobila deblový pár Čtěte zde

Co se vlastně stalo, proč se vám finálová jízda nepovedla?

Nevím, kde byla chyba. Musím se na to podívat na video. Ale odstartovala jsem v pohodě, ani žádnou nervozitu jsem necítila. Ale jsem pyšná, že jsem to nevzdala hned za třetí brankou a bojovala jsem až do konce. Určitě to bude vzácná zkušenost a budu bojovat i o Paříž. 

Nedošly vám během finále síly?

Síly byly. Trošičku jsem cítila ruce, ale za zimní přípravu jsem tohle zažila hodněkrát, takže rozhodně jsem ještě mohla. Spíš jsem ke konci byla z toho všeho smutná, takže úplně poslední záběr jsem vypustila, protože už jsem věděla, že to nebude stačit. 

Přitom v semifinále jste na startu vypadala nervózně, ale předvedla jste sebevědomou jízdu…

Je pravda, že v semifinále to bylo před startem paradoxně horší. Když jsem vyjela pás nahoru na start, já najednou nevěděla, jak se drží pádlo. Kdybych to dala komukoliv z vás, tak by to v tu chvíli vypadalo stejně. Na trati jsem to pak ale ustála a vyjela si finále. Na to jsem třeba hrdá.

Je pro vás dnešní neúspěch o to větší motivací pro další olympiádu za tři roky?

Já těm holkám konkuruju dlouhodobě, to není o motivaci. Spíš jsem chtěla ve finále zajet jízdu, se kterou bych byla spokojená. A co si budeme povídat, chyby tam byly. To bude chtít vylepšit nejen do příští olympiády, ale i do mistrovství světa.

reklama