reklama
13:10 • ZOH 2018 • Hokej
2:1
2:1 0:0 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Vlajka Jižní Koreje - sport
Korea
  • 11:59 Kovář (Řepík, Sekáč)
  • 16:18 Řepík (Birner, Francouz)
  • 7:34 Cho Min-Ho (Radunske, Young)

Hezké poledne, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Česko - Korea v rámci zimních olympijských her z Pchjongčchangu. Zápas začne v 13:10.

Čeští hokejisté se dočkali. Čeká je konečně ostrý vstup do olympijského turnaje. Na úvod své základní skupiny nastoupí svěřenci Josefa Jandače proti domácímu celku z Jižní Koreji. Budou tak v utkání jasnými favority, ale od svého soupeře, který je pro ně neznámou, se nechtějí nechat zaskočit. Kdo vlastně nastoupí za domácí týmu? Skoro třetinu jejího mužstva tvoří hráči ze Severní Amerik, 6 Kanaďanů a 1 Američan. Minimálně někteří z nich přitom dřív nevěděli, kde Jižní Korea leží.

Český tým postihla před startem turnaje jedna nepříjemná potíž. V přípravném utkání s Finskem se zranil neproduktivnější hráč Extraligy Milan Gulaš. A musel si vyslechnotu nemilosrdný ortel - naprasklý vaz v koleni a dva měsíce bez hokeje. Konec olympijského snu. Plzeňský útočník navíc již pětkrát přišel o účast na mistrovství světa, o to větší radost měl z nominace na olympiádu. Jen stěží při rozhovoru zadržoval slzy. V nominaci ho nahradil Martin Růžička z Třince. 

Třinecký útočník už dnes zasáhne jako třináctý útočník do hry a pomoci by měl hlavně na přesilovkách. Mimo hru zůstanou Dominik Kubalík a Tomáš Kundrátek, sedmým obránce bude Michal Jordán. V brance českého týmu nastoupí Pavel Francouz.

Dnešní zápas diváci neuvidí od začátku na stanici ČT sport, jak jsou zvyklí. Kvůli kolizi s biatlonem jej uvidí až od druhé třetiny. Eurosport však utkání odvysílá kompletní.

Hokejový turnaj začal již včera dvěma velkými překvapeními. Spojené státy americké prohrály v prodloužení se Slovinskem a ještě o větší šok se postarali hokejisté Slovenska. Ti sice začali duel z Olympiskými sportovci z Ruska bídně, přesto ale duel otočili a hlavní favorita na zlato porazili 3:2. Dnes potom Finové díky čtyřem bodům osmnáctiletého mladíka Tolvanena porazili Německo 5:2 a Švédové v severském derby předčili Norsko 4:0.

Zápas budou řídit hlavní rozhodčí Lemelin z USA a Öhlund že Švédska, na čarách budou pomáhat další Švéd Pihlblad a Suominen z Finska.

Sestava Korejců

 

Dalton (Sung-Je Park) - Young, Won-Jun Kim, Regan, Don-Ku Lee, Yeong-Jun Seo, Plante (A), Hyun-Ho Oh - Ki-Sung Kim, Sang-Wook Kim, Testwuide - Swift, Radunske, Min-Ho Cho - Won-Jung Kim (A), Woo-Sang Park (C), Sang-Woo Shin - Jung-Woo Jeon, Young-Jun Lee, Sang-Hoon Shin - Jin-Kyu Park.

Sestava Česka

 

Francouz (Furch) - Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, O. Němec, Vitásek, Jordán - Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) - Červenka, Mertl, Vondrka - T. Zohorna, Koukal, Radil - Birner, Horák, Řepík - Martin Růžička.

Český tým už je na ledě, nastoupí v červených dresech, Korejci budou hrát v bílomodré kombinaci. 

Utkání právě začalo! 

1

První pokus českého týmu z hokejky Martina Erata, Matt Dalton ale vyrazil. 

3

Zohorna dalším hráčem, který prověřil Daltona v bráně Jižní Koree. 

4

Korejci poprvé prověřili Pavla Francouze a byla to hned velká šance pro Sang-Wook Kima. Český brankář ale zasáhl. 

5

Dalton vychytal nahození Nakládala a také střelu Jana Kováře z mezikruží. 

7

Dobrý tlak třetí české útočné formace, ale k ohrožení brány Daltona nedošlo. 

8

Korejci jdou do vedení 1:0! Překvapivě Pavla Francouze prostřelil korejský útočník Min-Ho Cho ranou zpoza kruhů. 

11

Červenka v obrovské šanci, zívala před ním odkrytá brána, ale zkušený český útočník minul. 

12

Korejský obránce Young dostal dvě minuty za hákování, český tým bude hrát první přesilovku. 

11:59

Český tým využívá přesilovou hru, Michal Řepík od levého mantinelu našel na brankovišti hokejku Jana Kováře a ten kotouč zasunul do odkryté brány. Je vyrovnáno. 

Tomáš Chudý
15. 2. 2018
reklama