reklama
8:40 • ZOH 2018 • Hokej
4:1
1:1 0:0 3:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švýcarsko - vlajka - Sport 2016
Švýcarsko
  • 7:09 Řepík (Erat, Horák)
  • 43:02 Kubalík (Kovář, Kolář)
  • 58:40 Červenka
  • 59:11 Řepík (Birner, Nakládal)
  • 14:47 Rüfenacht (Ambuhl, Suter)

Dobré ráno, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Česko - Švýcarsko v rámci zimních olympijských her z Pchjongčchangu. Zápas začíná v 8:40.

Poslední zápas základní skupiny olympijského turnaje čeká na české hokejisty. V 8:40 našeho času nastoupí proti výběru Švýcarska. A hrát se bude o první místo ve skupině. Pokud se českým hokejistům pořadí zarputilé Švýcary jakkoli porazit, zajistí si první místo ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále bez nutnosti absolvovat osmifinále. Do této výborné pozice se Češi dostali po včerejší výhře s Kanadou 3:2 po samostatných nájezdech.

V tabulce skupiny A tak mají svěřenci kouče Jandače na svém kontě již pět bodů. Druhá Kanada v prvním utkání zdolala Švýcary vysoko 5:1 a okupuje druhé místo se čtyřmi body. Právě naši dnešní soupeři si včera spravili chuť a proti domácím Korejcům si s chutí zastříleli a zvítězili 8:0. Zejména v poslední třetině už domácí výběr odpadl psychicky. Proti Čechům budou Švýcaři chtít zlepšený výkon potvrdit, jenže na svůj vylepšený výkon budou chtít navázat i naši hokejisté.

Hotovo je již ve skupině B. Olympijští atleti z Ruska, hlavní favorité turnaje, se po úvodní porážce od Slovenska oklepali a následně zničili Slovinsko 8:2 a dnes i Spojené státy 4:0. Se šesti body tak vyhráli skupinu. To naši sousedé ze Slovenska zase po historické výhře nedokázali porazit USA (1:2) a dnes ani Slovinsko, kterému podlehli v nájezdech. Stejně jako Slovinsko a USA získali nakonec čtyři body, ale ty stačily pouze na poslední místo a nejméně výhodnou pozici do osmifinále.

Sestava Švýcarska

 

Hiller (Genoni) - E. Blum, Untersander, Geering, Diaz (C), Furrer (A), Loeffel, Schlumpf, Du Bois - Praplan, Haas, Hollenstein - Ambühl, Suter, S. Moser (A) - Hofmann, Corvi, Scherwey - Rüfenacht, Almond, Schäppi.

Sestava Česka

 

Francouz (Furch) - Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec - D. Kubalík, Jan Kovář (A), M. Erat (C) - Červenka, Mertl, Martin Růžička - Sekáč, Koukal, Radil - Birner, Horák, Řepík - T. Zohorna.

Sestava českého týmu se proti vítěznému utkání s Kanadou nezměnila. V bráně opět nastupuje Pavel Francouz, z obránců zůstává pouze na tribuně Ondřej Vitásek, jeho jmenovec Němec bude plnit roli sedmého obránce. Z útočníků se do sestavy nedostal Michal Vondrka, třináctým forvardem bude Tomáš Zohorna, své místa v prvních útocích si tak udrželi střelci Dominik Kubalík a Martin Růžička.

Švýcarskou branku dnes bude hájit stejně jako v zápase s Korejci Jonas Hiller, brankář se zkušenostmi z NHL. Největší jméno si udělal Hiller v Anaheimu, kde z brány vytlačil klubovou legedu Giguera. Následně po změně dresu a podpisu v Calgary začala jeho zámořská kariéra uvadat. S Korejci dokázal udržet čisté konto.

Než utkání začne, můžete si zkusit naší hokejovou hru.

Čeští hokejisté už jsou na ledě, hrát dnes budou v červených dresech, Švýcaři v bílých. Utkání za pár minut začne. 

Utkání právě začalo! 

0:12

Birner vyslal první ránu z hranice kruhů, ale minul bránu Hillera.

1:25

Nahození od modré čáry nenadělalo Francouzovi příliš mnoho starostí. 

2:51

Radil v dobré pozice pálil na Hiller, zkušený švýcarský brankář ale puk vyrazil. 

3:30

Od modré čáry nahazoval Nakládal, Hiller opět připraven.

4:19

Erat nahazoval od mantinelu na Hillera, ten ale opět nepřekonán, švýcarský tým se osvobodili jen za pomoci zakázaného uvolnění. 

5:06

Hofmann pálil na Francouze z větší vzdálenosti, český brankář ale v pohodě zakročil. 

5:34

Enzo Corvi sedí na trestné lavici, český tým má první přesilovku. 

7:09

Čeští hokejisté se poprvé v zápase prosazují! Je to Michal Řepík, který v přesilovce dostal mezi puk od Erata mezi kruhy a parádně zavěsil puk do horního rohu Hillerovy branky. 

8:12

Erat v další dobré šanci, ale nedokázal zakončit přesně. Následně pálil český kapitán znovu, švýcarský brankář musel zakročit helmou. 

Tomáš Chudý
18. 2. 2018
reklama