reklama
18:00 • OH 2016 • Cyklistika - Silniční závod mužů

Živě: Zlato získal Van Avermaet

1. Van Avermaet (Belgie)
2. Fuglsang (Dánsko)
3. Majka (Polsko)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z olympijského klání cyklistů. Start je naplánován na 14:30 SELČ, vítěze bychom měli znát nejpozději ve 21:00. Silniční závod se jede na 237,5 km, podrobně budeme sledovat posledních 100 kilometrů.

- 100 km

Silniční závod odstartoval na třídě u slavné pláže Copacabana a zamířil směrem na západ, kde cyklisté odkroužili čtyři okruhy s náročným úsekem po kostkách. Nyní se trasa vrací zpět k centru Ria, kde se začne bojovat o olympijské medaile.

Start silničního závodu mužů na Copacabaně Start silničního závodu mužů na Copacabaně | Foto: Reuters
- 97 km

Na čele se již od startu pohybuje šestičlenná skupina ve složení Simon Geschke, Michael Albasini, Sven Erik Bystrom, Michal Kwiatkowski, Jarlinson Pantano a Pavel Kočetkov. Jejich náskok zpočátku činil až osm minut, nyní se pohybuje okolo dvou minut.

- 94 km

Následujících dvacet kilometrů vede přímo podél moře. Jezdci se tudy dostanou k okruhu Vista Chinesa, který následně zdolají hned třikrát.

- 91 km

Jedním z favoritů dnešního závodu je Španěl Alejandro Valverde, o nejvyšší příčky by se chtěl ale přihlásit také Leopold König. Přečtěte si více informací!

- 90 km

Na čele pelotonu nyní jedou právě španělští jezdci, rozestup od vedoucích závodníků se zatím příliš nemění.

- 88 km

Formu cyklistů v závěrečných kilometrech mohly ovlivnit technické problémy a pády, které se nevyhnuly ani takovým jménům, jako jsou Bauke Mollema, Nicolas Roche nebo Richie Porte. Všichni ale zatím pokračují dále, na rozdíl od Toma Dumoulina, který po pár kilometrech odstoupil, aby šetřil zraněnou ruku na časovku.

- 86 km

Lídrem českého týmu je Leopold König, pomáhají mu Jan Bárta, Petr Vakoč a Zdeněk Štybar. Právě posledně jmenovaný natočil předstartovní přípravy Čechů, mezi kterými, jak vidno, panovala dobrá nálada.

- 83 km

V pelotonu se nyní přeskupují síly, jednotlivé reprezentace se snaží dostat do popředí. Ztráta na uprchlíky v tuto chvíli činí 2:11.

- 80 km

Vista Chinesa se blíží, k nájezdu chybí zhruba 7 kilometrů. Okruh o délce 25 kilometrů nejprve závodníci zdolají celý dvakrát, včetně jeho vrcholu ve výšce 530 metrů nad mořem. Potřetí jej opustí po 20 kilometrech a zamíří do cíle.

- 78 km

Ještě před Vista Chinesa ovšem trasa vede přes kopec Joá. Už ten prověří síly vedoucí skupiny a hlavního pole před finišem.

- 78 km

Simon Geschke jako první začal zdolávat Joá do výšky 111 metrů nad mořem.

- 77 km

První problémy na čele, Sven Erik Bystrom z Norska nestačí zbylé pětici, které aktuálně vévodí Michal Kwiatkowski.

- 77 km

Trápení po více než sto kilometrech v úniku zažívá i Michael Albasini.

- 75 km

Penzum práce dnes odvádí Steve Cummings, krajan vítěze Tour de France a jednoho z adeptů na zlato Chrise Frooma. Svojí snahou peloton pořádně natáhl a už dojel i Bystroma.

- 74 km

Závěrečné tři okruhy začínají, jezdci poprvé vstupují na Vista Chinesa.

- 73 km

Prohlédněte si profil závěrečné části silničního závodu.

Silniční závod mužů OH 2016 - závěrečný profil Foto: uci.ch
- 73 km

Rozestup mezi vedoucími jezdci a pelotonem, jemuž stále vévodí fantastický Steve Cummings, je již pouze minutový.

- 73 km

Nyní už se ale Cummings stahuje, o pozornost se hlásí Italové. Pokud ovšem Froome uspěje, svému kolegovi za snížení rozestupu bude muset poděkovat.

- 72 km

Na zemi se ocitl Wout Poels z Nizozemska, pravděpodobně v důsledku pádu. 

reklama