reklama
6:00 • Zimní olympijské hry • 2. den

Druhý den olympiády v Koreji živě

6:00

Dobrý brzké ráno. Vítám vás u on-line přenosu ze druhého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. 

6:01

V Česku sice vyjde slunce až zhruba v 7:20 minu, ovšem na korejských sportovištích se díky časovému posunu už dávno sportuje. Pojďme se tedy podívat, jak si sportovci vedli. 

6:05

Jako vůbec první se do olympijských klání zapojili curleři, kteří již od čtvrtka soutěží v nové disciplíně, smíšených párech. Tady jsou výsledky 5. kola: Čína - USA 6:4, Norsko - Finsko 7:6, Kanada - Švýcarsko 7:2, Korea - OSR 5:6.

6:07

Po pěti odehraných zápasech curlingového mixu není žádný tým bez porážky, v čele tabulky se se čtyřmi výhrami postupně seřadily týmy Kanady, Norska a Ruska (OAR). Do konce základní části zbývá odehrát dvě kola, do semifinále postoupí čtyři týmy. V tuto chvíli by to kromě zmíněné trojice bylo ještě Švýcarsko. 

Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko) Curlingový mix na OH v Koreji 2018: Kristin Skaslienová (Norsko) a Oona Kausteová (Finsko) | Foto: Reuters
6:15

První Češi se do dnešního programu zapojili ve třetím tréninku sjezdařů, který vyhrál Rakušan Vincent Kriechmayer. Nejlepší byl opět Filip Forejtek, který ztratil na vítěze 2,60 sekundy a obsadil 37. příčku. Berndt, Hudec a Zabystřan skončili hluboko vzadu. 

Výsledky třetího tréninku: 

1. Kriechmayr (Rak.) 1:40,76, 2. Jansrud -0,12, 3. Svindal (oba Nor.) -0,35, …37. Forejtek -2,63, 50. Berndt -3,69, 61. Hudec -4,80, 70. Zabystřan (všichni ČR) -7,83.

Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd v Pchjongčchangu 2018 Kjetil Jansrud při tréninku na olympijský sjezd | Foto: Reuters
6:20

První jízdu v kvalifikaci slopestylu už má za sebou snowboardista Petr Horák, který ve své skupině skončil 11. s bodovým skóre 41:93. jen pro představu: Vítěz skupiny Marc McMorris měl skóre 83,70. Kvalifikace nyní pokračuje druhými jízdami. 

ZOH 2018: Petr Horák, slopestyle ZOH 2018: Petr Horák, slopestyle
6:32

Máme už potvrzené nominace do dvou dnešních závodů s českou účastí. Skiatlonu žen, což je první medailová disciplína her (začíná v 8:15), se zúčastní Pera Nováková, Kateřina Beroušková, Barbora Havlíčková a Pera Hynčicová

Barbora Havlíčková Barbora Havlíčková | Foto: Milan Kammermayer
6:33

A potvrzené je i očekávané kvarteto biatlonistek, do sprintu na 7,5 kilometru ve 12:15 vyběhnou Veronika Vítková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková

6:35

Mimochodem běžecké lyžování a biatlon se promítly v kariéře dnešní skiatlonistky Báry Havlíčkové. Zajímavý rozhovor, který jsme s ní udělali ještě předtím, než vůbec zjistila, že na olympiádu pojede, si můžete přečíst zde

6:40

Momentka z kvalifikace snowboardistů. Fanoušci a fanynky Redmonda Gerarda. Jejich oblíbenec se do zítřejšího finále prokousal. 

Fanoušci Redmonda Gerarda (snowboarding) na olympiádě 2018 Fanoušci Redmonda Gerarda | Foto: Reuters
6:53

To samé se bohužel nedá říci o Petru Horákovi, který si výsledkem 39,05 ve druhé jízdě mírně pohoršil a do finále se nedostal. Ve své skupině obsadil 15. z 18 příček, postupovalo nejlepších šest. 

7:01

Po skončení kvalifikace slopestylu nastává krátká přestávka před dalším programem. Ten bude pokračovat v 8:15 ženským skiatlonem, první medailovou disciplínou her. Kolem poledne pak čekáme vrcholy druhého dne, tedy alespoň z českého pohledu: závod rychlobruslařek na 3000 metrů a biatlonový sprint žen. Kompletní program her najdete zde: 

7:10

Momentka z kvalifikace snowboardistů. Důkaz, že ne každý skok končí ideálním dopadem, poskytl Belgičan Stef Vandeweyer

Pády snowboardistů v kvalifikaci slopestylu: Belgičan Stef Vandeweyer Pády snowboardistů v kvalifikaci slopestylu: Belgičan Stef Vandeweyer | Foto: Reuters
7:20

Přeci jen ale jednu dobrou zprávu ze světa snowboardingu dnes máme. Nakonec se na hry podívá Kateřina Vojáčková, která byla dodatečně nominována kvůli zranění soupeřky. 

ZOH 2018 - Kateřina Vojáčková Foto: Český olympijský výbor
7:20

Vojáčková se tak stala rekordní 94. členkou české výpravy. Více olympioniků samostatné Česko na hry nikdy nevyslalo. 

7:31

Pokud si chcete ukrátit čas před skiatlonem, doporučujeme zhlédnout dvě videa. V tomto rozhovoru se dozvíte, proč Česká televize kvalifikaci snowboardingu nevysílala (ale skiatlon bude)

Olympiáda v ČT? Přišli jsme o kompletní přenosy z hokeje, co bývalo, se udržet nedá, říká Drbohlav | Video: Daniela Drtinová
7:31

Nu a pro odlehčení pak doporučujeme další díl olympijského Sociálu

Olympijský Sociál: Zraněná lyžařka se nedostala na olympiádu, ale "jen" na obálku časopisu Playboy | Video: Eva Srpová
7:35

Zajímavou informaci přináší korejská agentura Jonhap, podle které servery organizátorů olympijských her v Pchjongčchangu během pátečního slavnostního zahájení napadli hackeři. Jejich útok způsobil poruchu internetových televizních protokolů v hlavním tiskovém středisku.

Pořadatelé her pak preventivně vypnuli servery, aby zabránili dalším škodám. Kvůli tomu přestal fungoval web olympijských her a někteří diváci si nemohli vytisknout vstupenky na ceremoniál. Kolem osmé hodiny ráno místního času byl provoz webu obnoven. Okolnosti kybernetického útoku pořadatelé vyšetřují.

7:50

Gabriela Koukalová sice na olympiádě být nemůže, ale i tak zimními hrami žije.

"Lidi na pláži na mě koukali jako na blázna, nechápu vůbec proč?! Vždyť olympijské hry jsou zahájeny, tak je přeci nejvyšší čas hodit se do gala jako správný fanoušek a začít fandit naplno, ať už jste kdekoliv…nenechte se zmást, opravdu je mi moc líto, že na olympiádě nejsem taky a nemůžu bojovat o medaile. Tiše závidím sportovcům to napětí a emoce, které k olympiádě neodmyslitelně patří a věřím, že se mi poštěstí to v životě ještě alespoň jednou zažít," napsala zraněná biatlonistka na Facebook, kde současně sdílela fotografii z dovolené u moře. 

reklama