reklama
5:30 • ZOH 2018 • Snowboarding

Paralelní obří slalom

Konečné pořadí

1. Ester Ledecká (CZE)
2. Selina Jörgová (GER)
3. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER)

Vítejte u online přenosu z paralelního obřího slalomu snowboardistek v rámci ZOH 2018 v Pchjongčchangu. Závod začne v sobotu 24. února v 5:30.

Po fantastickém zlatu z lyžařského Super-G se dnes Ester Ledecká představí ve své "původní" disciplíně. V rámci ZOH 2018 ji čeká paralelní obří slalom na snowboardu a právě česká závodnice bude největší favoritkou. V hodnocení světového poháru paralelního obřího slalomu je totiž Ledecká na první pozici, přičemž si drží náskok přibližně 1500 bodů na druhou Hofmeisterovou z Německa. Ze sedmi paralelních obřích slalomů sezóny Ester vyhrála hned pětkrát.

OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE

 

Carolin Langenhorstová (GER) - Ina Meschiková (AUT)

Ramona Theresia Hofmeisterová (HER) - Ladina Jennyová (SUI)

Daniela Ulbingová (AUT) - Milena Bykovová (OAR)

Ester Ledecká (CZE) - Patrizia Kummerová (SUI)

Alena Zavarzvinová (OAR) - Gloria Kotniková (SLO)

Julia Zoggová (SUI) - Aleksandra Krolová (POL)

Tomoka Takeučiová (JPN) - Julia Dujmovitsová (AUT)

Selina Jörgová (GER) - Jekatěrina Tudegeševová (OAR)

Ester Ledecká se v noci stala vítězkou kvalifikace, čímž si zajistila možnost výběru dráhy pro všechny jízdy až do případného finále. Kromě ní si však výborně vedla především Alena Zavazvinová či tři německé závodnice. V osmifinále se pak Ledecká utká s Patrizií Kummerovou, jenž se kvalifikovala jen o jednu jedinou setinu.

ZÁVOD ZAČÍNÁ.

Obrovsky vyrovnaný souboj na úvod! Carolin Langerhorstová byla favoritkou, neboť byla čtvrtá ve kvalifikaci a volila si dráhu. Ina Meschiková ji však o dvě setiny sekundy poráží!

Od začátku až do cíle byla Ramona Theresia Hofmeisterová rychlejší ne Ladina Jennyová, která navíc v závěru trati upadla. Do čtvrtfinále jde německá závodnice.

Daniela Ulbingová si pohlídala souboj s Bykovovou. Ruská závodnice se ještě snažila zrychlit, ale jednu bránu docela výrazně podjela a přestože Ulbingové do tratě vběhla veverka, Rakušanka postoupila.

Nyní ale pozor! Do osmifinále jde Ester Ledecká, která bojuje s olympijskou vítězkou ze Soči, Patrizií Kummerovou.

Na plošší části si Ledecká dokázala vytvořit zásadní náskok a Patrizii Kummerovou nakonec poráží o 71 setin sekundy. Výborná osmifinálová jízda české závodnice.

Nečekaně vyrovnaný souboj byl ten mezi Zavarzinovou a Kotnikovou. Slovinka sice ohromně stahovala, avšak na ruskou soupeřku o tři setiny sekundy nestačila.

Opět je vítězná závodnice, která si vybrala červenou dráhu. Julie Zoggová si docela s přehledem poradila s Aleksandrou Krolovou z Polska. Švýcarka vítězí o sedm desetin.

Julia Dujmovitsová měla v modré dráze výborný start. Nakonec však Tomoka Takeučiová dokázala zrychlit a v závěru se o 17 setin dostala před svou rakouskou soupeřku.

Také Selina Jörgová dokázala zužitkovat červenou dráhu a naprosto bez problémů porazila Jekatěrinu Tdegeševovou. Rozdíl mezi oběma závodnicemi činí 65 setin.

ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE

 

Ina Meschiková - Ramona Theresia Hofmeisterová

Ester Ledecká - Daniela Ulbingová

Julie Zoggová - Alena Zavarzinová

Selina Jörgová - Tomoka Takeučiová

Nyní se v osmifinálových duelech utkají muži. My se tedy k Ester Ledecké vrátíme pár minut po šesté.

Mužská osmifinále jsou za námi. Vše je připraveno pro čtvrtfinále žen včetně Ester Ledecké.

Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu na ZOH 2018 Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu na ZOH 2018

Výborný start Ramony Theresie Hofmeisterové! Němka se bleskově dostala před Meschikovou.

Ramona Theresia Hofmeisterová si bez problémů pohlídala postup do semifinále. Ina Meschiková tahala od začátku za kratší konec.

Nyní Ester Ledecká proti Danieli Ulbingové!

reklama