70. Kaprizov (Gusev, Vojnov)
30. Schütz (Macek, Hager)
54. Kahun (Mauer, Ehliz)
57. J. Müller (Ehliz, Hördler)

Vítejte u online přenosu z finálového utkání hokejového turnaje v rámci ZOH 2018 v Pchjongčchangu mezi Ruskem a Německem. Utkání začne v neděli 25. února v 5:10.

Jednoznačným favoritem dnešního finálového utkání bude Rusko. Svěřenci Olega Znaroka sice překvapivě prohráli v úvodním duelu olympijského turnaje proti Slovensku, ale od té doby fungují jako dobře promazaná stroj. V základní skupině si Rusové v pohodě poradili se Slovinskem a USA, ve čtvrtfinále nedali šanci Norům a v semifinále dokázali vynulovat naše hokejisty, když vyhráli 3:0.

Největší hrozbu týmu představují Ilja Kovalčuk, Kirill Kaprizov a Nikita Gusev. Velmi těžce bránitelný je pak i Pavel Dacjuk, který své kolegy zásobuje dokonalými přihrávkami. No a zapomenout se rozhodně nemůže na brankáře Vasilije Košečkina, jenž se rozchytal do parádní formy.

Ilja Kovalčuk slaví gól na 0:3 v semifinále Česko - Rusko na ZOH 2018
Ilja Kovalčuk slaví gól na 0:3 v semifinále Česko - Rusko na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Naopak Německo bude týmem, který dnes může jen překvapit. Výběr našeho západního souseda totiž zažívá pohádkový olympijský turnaj a nečekaně se probojoval do finále. Na úvod sice Němci nestačili na Finy ani Švédy, avšak následně si poradili s Norskem, které přehráli po nájezdech. Na rozdíl od Ruska muselo Německo do kvalifikace o čtvrtfinále, ve kterém narazilo na Švýcary. Se zemí Helvétského kříže si Německo poradilo po prodloužení a stejně tak učinilo ve čtvrtfinále se Švédskem. Semifinále poté nabídlo parádní podívanou s Kanadou, která ve třetí třetině stahovala náskok, ale na vyrovnání již nedosáhla.

Tým Marcela Goce nemá žádného jednoho kanonýra, o kterého by se mohl opřit. V případě Německa se jedná spíše o skvělý týmový výkon, jenž je podpořen dobře chytajícím Dannym Aus den Birkenem. Třináct vstřelených branek si rozdělilo jedenáct hráčů, přičemž dvougóloví jsou jen Hager s Mackem.

Němci slaví gól v semifinále Kanada - Německo na ZOH 2018
Němci slaví gól v semifinále Kanada - Německo na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Statistika vzájemných zápasů hovoří pochopitelně ve prospěch Ruska, které má aktuálně proti Německu pětizápasovou sérii vítězství. Poslední vítězství Německa se totiž konalo v přípravném utkání v roce 2014, kdy Rusko padlo 0:3. V letošní sezóně se tyto týmy potkaly v listopadu na Německém poháru. Rusové tehdy sestavili B tým a přesto Němce porazili vysoko 8:2

SESTAVY

Rusko: Košečkin (Sorokin) - Vojnov, Gavvrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, Jakovlev - Kalinin, Andronov (A), Kovalčuk (A) - Kaprizov, Dacjuk (C), Gusev - Barabanov, Prochorkin, Širokov - Grigorenko, Kablukov, Tělegin - Mozjakin

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) - Boyle, Ehrhoff (A), Seidenberg, J. Müller, Hördler, M. Müller, Krupp - Noebels, Goc (C), Macek - Schütz, Hager (A), Reimer - Kink, Kahun, Mauer - Ehliz, Fauser, Plachta - Wolf

Rozhodčí: Mark Lemelin (USA), Aleksi Rantala (FIN) - Jimmy Dahmen (SWE), Sakari Suominen (FIN)

0:01

ZAČÍNÁ PRVNÍ TŘETINA.

0:07

Německo sice vyhrálo úvodní buly, ale poté se Němcům nepovedl nacvičený signál a je z toho icing. Po následném vhazování nepřesně vypálil Kovalčuk.

0:15

První šance pro Německo. Sergej Andronov (RUS) byl již v patnácté vteřině zápasu velmi neopatrný a provinil se podražením.

0:38

Nahození od modré čáry se nedostalo až ke Košečkinovi. Rusové kotouč vyhazují přes celé kluziště.

1:12

Ani další pokusy o rozjetí pořádné přesilovkové kombinace Němcům nevyšly. Kotouč se dostal mezi diváky.

1:47

Svižné nahození německého obránce konečně prošlo až na bránu a Košečkin si musel připsat první zákrok levým betonem.

2:15

Rusko hraje v plném počtu a dere se do útoku. Na ledě je znovu elitní formace Ilji Kovalčuka.

3:41

Německo nyní při napadání hodně přitvrdilo a po dvou hitech na obránce si vynutilo zakázané uvolnění.

4:18

Aus den Birken pouze vyrazil zakončení z pravého kruhu a poté se musel rychle přesouvat proti střele Sergeje Mozjakina. Naštěstí pro Němce šel puk Mozjakinovi na bekhend a musel si ho tak přehazovat.

4:46

Rusové ztratili kotouč ve středním pásmu, ale přesto pak Tělegin rozjel bleskovou akci. Navedl si kotouč k levému kruhu, avšak Aus den Birken byl připraven.

5:24

Gusev s Kaprizovem dobře kombinovali v blízkosti Aus den Birkena. Hra se poté přenesla ke Košečkinovi, avšak ten jen sledoval Schützovu nepřesnou nabídku.

5:57

Kirill Kaprizov měl našlápnuto na levé straně a po obdržení dlouhé přihrávky dokázal zahrozit. Střelu na vzdálenější tyč zlikvidoval Aus den Birken.

7:09

Tělegin si našel prostor u pravého kruhu. Německý gólman byl opět připraven a jeho spoluhráči kotouč dostávají aspoň do středního pásma.

7:39

Nestěrov u mantinelu zastavil Boylea. Němci se ale udrželi v útočném pásmu a nakonec musel zasahovat Košečkin, jenž čelil Ehrhoffově střele.

8:37

Schütz dostal dobrou zpětnou přihrávku do jízdy, nicméně zakončovat nemohl a Němci museli dávat pozor na rodící se přečíslení. To ale nebylo úspěšné.

9:47

Rusové po delší době kombinovali v útočném pásmu. Pořádné zakončení sice nepřišlo, ale stále se drží na kotouči.

10:06

Širokov si šikovně sjížděl před bránu, nicméně přihrávka zpoza brány na něj neprošla. Výborně se do souhry soupeře vložil Aus den Birken.

10:52

Kovalčuk si u mantinelu v obranném pásmu zkomplikoval situaci, ale nakonec kotouč dostal do neutrální zóny. Tu však mají pod kontrolou Němci.

11:19

Plachta se odhodlal k neohroženému výpadu z pravé strany. Skákavý kotouč dokázal usměrnit, avšak Košečkin nemusel zasahovat.

11:52

Hákováním se provinil Christian Ehrhoff (GER). První přesilová hra ve prospěch Ruska.

12:38

Ne a ne se zatím Němci osvobodit vyhozením kotouče z vlastního obranného pásma. Rusové mají dobrý tlak.

13:08

Dva fantastické zákroky Aus den Birkena. Zblízka ho nepřekonal Kaprizov a poté se německý gólman skvěle přesunul proti zakončení Pavla Dacjuka!

13:52

Německo v plném počtu.

14:21

Výborně to udělal Ehrhoff, který zvládl souboj s Kovalčukem a Boyle puk konečně vyhodil od brány Aus den Birkena.

14:51

Přesilová hra Rusy očividně nakopla a momentálně má favorizovaný celek více ze hry. Zatím bez dalších šancí.

16:18

Znovu se hraje v útočném pásmu Ruska. Barabanov se tlačil k zakončení, avšak bekhendem z úhlu Ause den Birkena příliš nevystrašil.

16:56

I přes nepřesnou rozehrávku Německa se ke kotouči dostal David Wolf. Ten bojuje v rohu útočného pásma.

17:28

Reimer před Košečkinem netrefil plachtící kotouč a na druhé straně musel zasahovat Aus den Birken. Proti Gusevově střele vytáhl zákrok pravým betonem.

18:05

Další snahy Rusů byly úspěšně odraženy. Kotouč jde až za Vasilije Košečkina.

18:35

Dvakrát se Gavrikovovi nepodařilo prostřelit hráče postavené mezi ním a Aus den Birkenem. Jednu blokaci si připsal Moritz Müller, druhou Frank Hördler.

19:20

Velmi nepovedená rozehrávka Německa skončila zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Dannyho Aus den Birkena.

19:59

Rusko vstřelilo branku! Tak to je pro Němce hodně nepříjemná rána. zdálo se, že první třetinu uhrají s bezbrankovým skóre, ale Gusev v závěru našel volného VJAČESLAVA VOJNOVA. Obránce se zkušenostmi s NHL pak neváhal a tvrdě puk z mezikruží napálil do horní části brány. Učinil tak pouhou vteřinu před koncem první třetiny! Asistence: Nikita Gusev, Kirill Kaprizov.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí. Samotný začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, neboť týmy do finále vstoupily spíše se zajištěnou defenzívou. První větší šanci měli ve 14. minutě Rusové, avšak Danny Aus den Birken si poradil s nebezpečným zakončením Kaprizova i dorážkou Dacjuka. Pot už to vypadalo na bezbrankovou první třetinu, nicméně v závěru se Rusko dostalo do tlaku, Gusev našel Vojnova a ten se vteřinu před koncem třetiny dokázal prosadit tvrdou střelou.

STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Rusko - 12
Německo - 6

20:01

ZAČALA DRUHÁ TŘETINA.

20:42

Do druhé třetiny Rusové vstupují aktivně. Okamžitě se dostali do kombinace v útočném pásmu, avšak zakončení Kovalčuka bylo sraženo do ochranné sítě.

21:05

Kirill Kaprizov si kotouč u levého kruhu připravil k rychlé střele. Tou trefil jen soupeře.

21:27

Ještě Gusev to zkoušel ze zajímavé pozice. Svižná střela vylétla mimo tři tyče.

21:43

Pozor na druhé straně! Kotouč se od zadního mantinelu dostal do brankoviště a Mauer se prodral k zakončení. Zblízka však nenašel mezeru ve výstroji ruského gólmana, načež dorážkou neuspěl ani Ehliz.

22:17

Příliš pomalu jel dopředu Ehrhoff. Výsledkem je ofsajd Německa.

22:39

Jeden z Němců u mantinelu vybojoval kotouč, ale poté narazil do svého spoluhráče Matthiase Plachty.

23:33

Po několika desítkách vteřin pobytu v obranném pásmu se Rusové přesunuli k Aus den Birkenovi. Získali ale pouze vhazování nalevo od gólmana.

23:56

Ani Gusev nedokázal vymyslet nic světoborného. Nahozený kotouč šel z jeho hokejky pouze do Aus den Birkenovy lapačky.

24:24

Plachta bekhendovou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů. Na podobné nabídky před bránu si Rusové musí dát pozor.

25:12

Zakázané uvolnění Německa. Hned po úspěšném buly to pak zkoušel Gavrikov, nicméně Aus den Birken byl připraven.

25:53

Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Především Němcům se nedaří rozehrávka.

26:47

Rusové nikam nespěchají a rozvážně kotouč dostali do útočného pásma. Zatím je to však bez střelby.

27:23

Rozjetý Kovalčuk se povedenou kličkou zbavil Boylea, nicméně Kiselevičovo zakončení letělo mimo tři tyče.

27:52

Dlouho se Rusům dařila kombinace v útočném pásmu, ale nyní již Kovalčuk nenašel obránce.

28:28

Menší strkanice u zadního mantinelu. Seidenberg s Kaprizovem ale nezahájili nějakou výraznou výměnu názorů.

28:53

Škoda pro Němce. Nepřesnou rozehrávku Ruska totiž vystihl jeden z německých hráčů, avšak ten už byl o kousek ve středním pásmu. Ofsajd!

29:32

Německo vstřelilo branku! Je vyrovnáno. FELIX SCHÜTZ dostal trochu prostoru na pravé straně a nenápadným bekhendem kotouč poslal na Košečkina. Ten však zákrok vůbec nezvládl, načež mu kotouč mezi pravou rukou a tělem propadl za brankovou čáru. Nic na brance nezměnila ani kontrola u videa. Asistence: Brooks Macek, Patrick Hager.

29:49

Rusové si ale vedení mohou vzít zpět. Patrick Reimer (GER) dostává dvouminutový trest za hákování.

30:59

Jeden zákrok si sice Aus den Birken připsal, ale nyní už je puk podruhé v krátkém časovém úseku za Košečkinem.

31:35

Přesilová hra Ruska není zrovna oslnivá. Souhra postrádá nějaký překvapivý moment.

31:49

31:54

Až nyní to skvěle udělal Kovalčuk, který předvedl dlouhou kličku a bekhendem oslovil Kaprizova. Jeho střela z mezikruží šla do Aus den Birkenova ramene!

32:34

Po ubránění oslabení jsou Němci při chuti. Z pravého kruhu mohl rychle zakončovat Reimer, avšak jeho střelecký pokus byl sražen.

33:00

Dlouho to vypadalo na vyloučení Kablukova, ale Daryla Boylea dle opakovaných záběrů zasáhla Ehrhoffova hokejka. Trest je odvolán.

33:34

Košečkin dnes nevypadá zrovna nejjistější. Ehliz ho prověřil z velkého úhlu a ruský gólman měl trochu problémy se zkrocením kotouče.

34:13

Košečkin teď musel dávat velký pozor. Plachta ho hodlal prověřit hned po buly a kotouč šel jen kousek vedle brány!

34:55

Gavrikov s Vojnovem se dostali protiútoku 2 na 1. Přihrávka však na Vojnova původně neprošla a poté už si situaci pohlídali Němci.

35:46

Dobré nahození od modré čáry. Němci se výborně drží v útočném pásmu a Košečkin musí být ostražitý.

36:35

Aus den Birken bez problémů likviduje Grigorenkovo nahození. Kotouč jde do rohu.

36:59

Andronov dokázal obrat soupeře a rozjíždí rychlou akci. Nevypadá to však na přečíslení.

37:33

Díky napadání se Rusové dostali do další kombinace v útočném pásmu. Bekhend Dacjuka letěl do lapačky Aus den Birkena.

37:49

Plachta sice zachytil rozehrávku Ruska, ale kotouč už byl přeci jenom ve středním pásmu. To znamená ofsajd.

38:14

Pěknou akcí se prezentoval Dominik Kahun. Německý útočník zakombinoval se spoluhráčem, ale poté už se neprodral ke střele.

38:46

Němci nadále vystrkují růžky. Souhra v blízkosti brankoviště vyústila v nepřesnou přihrávku Schütze.

39:06

Ivan Tělegin si dobře sjel mezi kruhy, kde tečoval svižné nahození od modré čáry. Aus den Birken se za nepřesným usměrněním kotouče pouze ohlédl.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Čtyřicet minut hry je fuč a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Rusové si ve druhé třetině spíše kontrolovali jednogólový náskok, avšak Košečkin ve 30. minutě zaváhal při bekhendu Felixe Schütze a Němci dokázali vyrovnat. Navíc pak Německo bylo aktivní a Rusy téměř vůbec nepouštěli do tlaku. Třetí perioda bude hodně dramatická.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Rusko - 21

Německo - 14

40:01

ZAČALA TŘETÍ TŘETINA.

40:51

První minuta třetí třetiny nenabídla nic moc zajímavého. Gocova přihrávka šla příliš blízko ke Košečkinovi, jenž kotouč schoval pod lapačkou.

41:38

Dominik Kahun si dvakrát našel prostor pro střelu. Ani jednou neprostřelil blokujícího soupeře.

41:57

Nyní už se Rusko dostává aspoň do středního pásma.

42:06

Jenže přichází zakázané uvolnění Ruska. Hra se vrátí ke Košečkinovi.

42:15

Němci jsou aktivní. Boyle netrefil bránu, Ehrhoff zamířil pouze do připraveného Košečkina.

42:39

Tělegin si po rychlém výpadu našel prostor u pravého kruhu. Svižné zakončení zneškodnil Aus den Birken.

43:18

Nepřesnost v rozehrávce Německa. Zakázané uvolnění.

43:41

Němci rozjížděli bleskovou akci, nicméně Macek vjel pouze do ofsajdu.

44:14

Gusev to zkusil nahozením z pravé strany. Od mantinelu trefil jen dvojici hráčů, kteří bojovali před Dannym Aus den Birkenem.

44:47

Němci pokazili rozehrávku, což přineslo zakázané uvolnění.

46:11

Po dlouhém souboji v rohu obranného pásma Německa se Rusové nedostali k zakončení. Z protiútoku pak dobře zakončoval Plachta.

46:57

Ani Barabanov se nedokázal prodrat ke střele. Dobře si s ním poradil Ehrhoff.

47:22

Přihrávku na modrou čáru obdržel Zubarev. Následovalo tvrdé zakončení, nicméně to bylo sraženo výrazně mimo tři tyče.

47:59

Ilja Kablukov na modré čáře nepřevzal přihrávku a kotouč v klidu doputoval k Dannymu Aus den Birkenovi.

48:11

Dvakrát zakončoval Kovalčuk. On ani dorážející Kaprizov však nenašel cestu k přesnější střele.

48:56

Kalinin rozjel rychlou akci, nicméně na své spoluhráče byl až příliš rychlý. Následoval ofsajd.

49:07

Přes hranu mantinelu teď kotouč vypadl mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:52

Ani jeden z celků se teď nemůže usadit v útočném pásmu. Boj v neutrální zóně je hodně urputný.

51:21

Stále se hraje především ve středním pásmu. Týmy nechtějí dělat chyby.

51:57

Ani z levé strany se Rusové nedostali do útočného pásma. Němci hru obracejí.

52:16

Hager šel neohroženě přes střed až do brankoviště. Při bránění si pak ublížil Kalinin, který v pádu vlétl do brány a narazil rukou do tyče.

52:41

Barabanov šel s Kovalčukem do rychlého přečíslení. Přihrávka šla hodně blízko k Aus den Birkenovi a Kovalčuk dokázal zakončit pouze za bránu.

53:21

Rusko vstřelilo branku! To je pro Němce hodně nepříjemné. Hodně prostoru na levé straně útočného pásma dostal NIKITA GUSEV, který nevymýšlel nic světoborného a svižnou střelou poslal kotouč pod břevno brány! Aus den Birken na střelu, jež se otřela o jeho helmu, nemohl reagovat. Asistence: Kirill Kaprizov.

53:31

Německo vstřelilo branku! Tak to je neskutečné! Tři Rusové šli za bránu Košečkina, kde prohráli souboj o puk. Mauer tak kotouč mohl posunout na volného DOMINIKA KAHUNA, jenž se z mezikruží nemýlil! Asistence: Dominik Kahun, Yasin Ehliz.

55:21

Brooks Macek si našel místo na levém kruhu a nakonec si vypracoval rychlou střelu! Košečkin vytáhl důležitý zákrok.

55:57

Zakázané uvolnění Německa.

56:44

Německo vstřelilo branku! To je obrovský šok! Němci rozjeli rychlou akci, při které se vracející se Rusové stáhli blízko k bráně. Prostor tak dostal JONAS MÜLLER, který byl trpělivý, počkal si na ideální moment a z prostoru mezi kruhy pak Košekčinovi nasadil housle! Asistence: Yasin Ehliz, Frank Hördler.

57:49

Obrovská nepříjemnost pro Rusko! Sergej Kalinin (RUS) to nyní vůbec nezvládl a dostává dvouminutový trest za podražení. Oslabení případně skončí jen 11 vteřin před koncem.

58:17

Rusové potřebují zaútočit i v oslabení. Němci však kotouč drží na hokejkách.

58:36

Ivan Tělegin puk zavezl do útočného pásma a Košečkin jde na střídačku. Hraje se pět na pět.

59:04

Rusko vstřelilo branku! Sledujeme naprosto neuvěřitelný zápas. Rusové se v powerplay dostali do blízkosti Aus den Birkena. Kotouč se v závaru odrazil na levou stranu, kde se natáhl NIKITA GUSEV a jeho bekhendové plácnutí na bližší tyči doputovalo za Aus den Birkenova záda. Asistence: Arťom Zub, Kirill Kaprizov.

59:33

Němci ještě hrají zbytek přesilové hry. Hagerovi však kotouč přeskočil hokejku a zamířil do středního pásma.

59:49

Rusko v plném počtu.

59:55

Po vhazování v útočném pásmu se Ehliz z úhlu dokázal natlačit do brankoviště. Jenže Košečkin dokázal ucpat všechny díry.

60:00

KONEC TŘETÍ TŘETINY.

Neuvěřitelná třetí třetina je u konce. Dlouho to trvalo, ale v 54. minutě se Rusové zásluhou Nikity Guseva dostali do vedení. O deset vteřin později však dokázal vyrovnat Dominik Kahun a famózní obrat posléze dokonal Jonas Müller. Německo bylo ohromně blízko ke zlatu, hráli přesilovou hru, avšak Rusové při hře bez brankáře dokázali vyrovnat. Nikita Gusev tak finále olympijského turnaje poslal do prodloužení.

STŘELY NA BRÁNU PO 3. TŘETINĚ

Rusko - 28

Německo - 24

60:01

ZAČALO PRODLOUŽENÍ.

60:17

Gusev se jako první dostal k odraženému kotouči. Z levého kruhu ho však nedokázal usměrnit do prostoru brány.

60:55

Kontrolu nad kotoučem přebírají Němci. Zatím se ale nedostávají od své brány.

61:33

Kovalčuk využil volného středního pásma, nicméně svižným zakončením netrefil bránu.

61:57

Němci vyvezli kotouč do útočného pásma. Jenže tam byl připravený Zubarev.

62:27

Alexander Barabanov se odhodlal k individuálnímu postupu, nicméně přes Seidenberga se nedostal.

62:49

Barabanov ještě pokračoval v útoku a vybídl ke střele Vojnova. Ruský obránce se od modré čáry netrefil do prostoru brány.

63:21

Znovu se Němcům v útočném pásmu příliš nezadařilo. Košečkin mohl zůstat úplně v klidu.

63:45

Sice se Německo udrželo u kotouče, avšak zpětná přihrávka pak doputovala až za bránu Aus den Birkena.

64:11

Rusové se sice trochu diví, ale pískáno je zakázané uvolnění.

64:33

Od Rusů to je nyní hodně bez pohybu. Vyplývá z toho další zakázané uvolnění.

65:14

Konečně Rusové vymysleli něco zajímavějšího. Jenže Vojnovova přihrávka doputovala až k Aus den Birkenovi, který hru přerušil.

66:28

První obrovská šance na rozhodnutí Ilja Kovalčuk se dostal až před Aus den Birkena, dokázal ho roztáhnout, ale z forhendu pak trefil jen beton německého gólmana!

66:37

Kotouč doputoval na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat u Dannyho Aus den Birkena.

68:19

Zakončení na obou stranách. Vojnov však minul bránu a Hager z úhlu zakončoval pouze do Košečkina.

68:57

Puk je za bránou Vasilije Košečkina. Rusové čekají na dostřídání spoluhráčů.

69:11

Patrick Reimer (GER) hokejkou na modré čáře trefil tvář Pavla Dacjuka. Je tady přesilová hra pro Rusko.

69:20

Po nahození od modré čáry zvoní tyčka! Teď měl Aus den Birken štětí.

69:40

Rusko vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Před chvílí Němce zachránila tyč, ale při další akci už inkasují. Nikita Gusev vymyslel skvělou přihrávku z levého kruhu na pravý, kde stál KIRILL KAPRIZOV. Mladý ruský útočník natáhl k tvrdé střele z prvního doteku a Aus den Birken se natahoval marně. Asistence: Nikita Gusev, Vjačeslav Vojnov.

69:40

KONEC ZÁPASU.

Finále je tedy u konce a ze zlatých medailí se raduje Rusko. To sice od konce první třetiny vedlo, ale Felix Schütz ve druhé části srovnal a poté přišla neuvěřitelná třetí třetina. Gusev Rusy znovu poslal do vedení, nicméně o deset vteřin později vyrovnal Kahun a v čase 56:44 Němci po brance Jonase Müllera vedli. Následně bylo Německo jen 56 vteřin od zlata, avšak Rusové v oslabení odvolali brankáře a hrdina Nikita Gusev zařídil prodloužení. V tom dostali Rusové šanci v podobě přesilové hry a Kirill Kaprizov jim v 70. minutě zajistil zlaté medaile.