reklama
4:10 • ZOH 2018 • Hokej
3:2
1:1 1:1 0:0 0:0 1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
USA - vlajka - Sport 2016
USA
  • 15:12 Kolář (Kovář)
  • 28:14 Kundrátek (Růžička, Mozík)
  • Rozhodující nájezd Koukal
  • 6:20 Donato (Terry)
  • 30:23 Slater (O'Neill)

Dobré ráno, vítejte u on-line přenosu z hokejového utkání Česko - USA v rámci čtvrtfinále zimních olympijských her z Pchjongčchangu. Zápas začne ve 4:10.

Zápas pravdy je tady. České hokejisty čeká čtvrtfinálový duel olympijského turnaje. Zápas, který rozhodne na každém turnaje, které z týmů budou úspěšné a které nikoliv. Do bojů o medaile chce postoupit každý, místa jsou však jen čtyři. Jedno z nich čeká možná i na tým trenéra Josefa Jandače. V cestě stojí tým Spojených států, který dokázal ve včerejším semifinále jasně přehrát Slovensko 5:1.

Zatímco český tým většina fanoušků zná, jelikož jsem v něm hvězdy evropských soutěží a bývalí hráči NHL, tým USA je pro mnohé velkou neznámou. Hráči hrající v Evropě nebo ti ze zámořských univerzit. V zápase proti Slovensku se například třemi asistencemi blýskl útočník Troy Terry. Že vám to jméno nic neříká? Něco by přeci jen mohlo. Dvacetiletý Terry byl draftován v roce 2015 Anaheimem a momentálně hraje na denverské univerzitě. Fanoušci by jej však mohli znát milého juniorského šampionátu. V semifinále proti Rusku totiž Terry skóroval v samostatných nájezdech hned 3x a vždy mezi nohy ruského brankáře Samsonova. Jednou se v této disciplíně prosadil i ve finále s Kanadou a byl jedním ze strůjců zlaté medaile amerických mladíků.

Čeští hokejisté, kteří zatím neztratili v Pchjongčchangu jediný zápas, jsou favority, ale musí se mít na pozoru. Češi se mohou společně s Kanadou pyšnit druhou nejlepší obranou na turnaji, méně gólů dostali ve skupině jen Švédové. Trenér Jandač před odletem tvrdil, že defenziva je silnou stránkou národního týmu, a jeho slova se potvrdila. Směrem do útoku však důvodů k jásání ubývá. Právě v ofenzivě by mělo dojít ke zlepšení.

Podle bývalého hokejisty a experta České televize Milana Antoše by nám útočně laděný soupeř měl vyhovovat více než defenzivní Švýcaři nebo Korejci.

Sestava USA

 

Zapolski (Maxwell) - Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski - Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta (C) - Little, Roe, O'Neill - Donato, Arcobello, Terry - Stoa, McCarthy, B. Butler - Slater.

Sestava Česka

 

Francouz (Furch) - Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Vitásek, Kundrátek, O. Němec - M. Erat (C), Jan Kovář (A), D. Kubalík - Martin Růžička, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, Sekáč - Řepík, Horák, Birner - T. Zohorna.

Hokejisté již nastupují na hrací plochu. Český tým bude hrát v červených dresech, Američané v bílém. 

Utkání právě začalo! 

0:56

Erat jako první vypálil směrem k bráně Zapolskiho, ale z úhlu těsně minul. 

1:59

Český tým dobře napadá, žádnou větší jsme ještě neviděli. 

2:52

V první šanci zápasu byl americký obránce Sanguinetti, který zůstal v mezikruží sám, ale jeho ránu zneškodnil Pavel Francouz. 

3:34

Jordan Greenway přidržel Mozíkovi hokejku a rozhodčí to viděli. První přesilovka českého týmu. 

3:53

Mozík pálil z levého kruhu, Zapolski vyrazil a dorážet zkoušeli Horák s Řepíkem, ale neprosadili se. 

4:23

Roman Horák na brankovišti zkoušel tečovat nabídku Erata, Zapolski opět na místě. 

4:38

Nakládalovu ránu srazil Radil do ochranné sítě, hra se tak přesunula do útočného pásma. 

4:54

Červenka pálil z jedné strany, Růžička z druhé, stav však zůstává stejný. 

5:40

Američané jsou už kompletní, první početní výhodu jsme nevyužili. 

6:20

Američané se ujímají vedení! Terry si počkal na křídle na příjezd Donata z druhé vlny, ten si počkal a přes clonu dokázal překonat Francouze. 

Tomáš Chudý
21. 2. 2018
reklama